"Zakład dla normalnych". Łobaszewska: to będzie zbiór przepięknych utworów

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 10:30
Swoim śpiewem nie tylko urzeka, ale daje również powody do refleksji. Jej piosenki są pełne życiowej mądrości. - Każdy śpiewa po swojemu. Tak jak umie, może i przede wszystkim jak czuje - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Grażyna Łobaszewska. A jaka będzie jej nowa płyta?
Grażyna Łobaszewska
Grażyna ŁobaszewskaFoto: E.Iwanicka/Polskie Radio

Kilka dni temu Grażyna Łobaszewska świętowała swoje urodziny. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa z wielką radością wróciła do koncertowania. Artystka właśnie nagrywa nową płytę, na której usłyszymy jej znane piosenki w zupełnie innych aranżacjach. Premiera albumu "Zakład dla normalnych" przewidziana jest na listopad.


Posłuchaj
49:45 2020_07_25 05_06_06_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Grażyna Łobaszewska pracuje nad nowym albumem (Kultura przy kawie/ Jedynka)

- Będzie to zbiór przepięknych piosenek, które w swojej warstwie tekstowej nie straciły niczego, a wręcz zyskały. Okazuje się, że nic się nie zmieniło i te teksty niestety idealnie pasują znowu do obecnych czasów - twierdzi Grażyna Łobaszewska. - Wydaje mi się, że prawie w ogóle nie zmieniliśmy się, a nawet nie bardzo dorośliśmy pod względem przekroczenia granicy rozwoju. Cały czas tkwimy w baloniku, który jeszcze nie pękł. Czekam jednak na to pęknięcie, ponieważ my starzy ludzie pożyjemy jeszcze niedługo, więc nareszcie chcemy sobie pożyć. Taki "Zakład dla normalnych" jest idealną kryjówką - dodaje.

Wokalistka zdradza, że utwory z przygotowywanej płyty zaskoczą fanów. - Ale tylko na początku, bo później już słuchacz wchodzi w znane rejony. To jest taka droga po przebudowie. Fajnie jedzie się po autostradzie, a jeszcze kiedyś to była zwykła droga, taka prawie nieprzejezdna - tłumaczy enigmatycznie.

Źródło: Grazyna Lobaszewska/Grażyna Łobaszewska, "Tyle tego masz"

Sezon na koncerty

W najbliższych miesiącach można spodziewać się kolejnych koncertów Grażyny Łobaszewskiej. - Na pewno coś się wydarzy. Menedżer już podpisuje umowy na czas jesienny, czyli kiedy ta płyta się ukaże (…). Jednak koncertujemy już teraz, ponieważ jesteśmy totalnie odkażeni i możemy spotykać się z publicznością - przyznaje artystka.

Piosenkarka nie ukrywa, że podczas pandemii brakowało jej kontaktu z publicznością. - Wspólnie czujemy, że coś się skończyło, a zaczął się normalny czas - dodaje.

No to zaczynamy kolejną odsłonę wydawniczą. We wrześniu singel, a w listopadzie płyta. Niektórym pójdzie w pięty...

Opublikowany przez Grażyna Łobaszewska Środa, 22 lipca 2020

Album na lata

Część miłośników ma poczucie, że wcześniejsza płyta Grażyny Łobaszewskiej "Sklejam się" w pewien sposób nie została doceniona na rynku muzycznym, mimo że była w ich ocenie genialna.

- Mnie też szkoda tej płyty, że ona przebiegła za szybko. Mogła na chwilę stanąć. Dobrze jednak, że jest w ludzkich umysłach. Pewnie w niektórych domach i samochodach też przycupnęła. To jest mądra płyta, ale nie na miesiąc czy dwa, tylko na kilka lat, a to już jest dużo - komentuje Grażyna Łobaszewska.

Piosenkarka przyznaje, że ten album musi trochę poleżeć, żeby później do niego sięgnąć. - Tak jak z piosenkami Czesława Niemena. Były na totalnym topie, ponieważ ludzie ich słuchali i myśleli jak Czesław. Ze swoimi utworami wszedł do krwiobiegu (…). Później za wcześnie odskoczył na swoją ścieżkę, mimo że artysta ma do tego prawo, a ludzie nie mogli za nami dobiec, bo za szybko poszedł. Może z tymi piosenkami z płyty "Sklejam się" też tak jest, że za chwilę jeszcze więcej ludzi dobiegnie - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadziła: Martyna Podolska

Gość: Grażyna Łobaszewska (wokalistka, kompozytorka)

Data emisji: 25.07.2020 

Godzina: 5.06

DS


Czytaj także

"Połączenie koncertu i pokazu tańca współczesnego". Bovska o projekcie "Sorrento Performance"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:59
Projektuje, ilustruje, ale my głównie znamy ją jako wokalistkę. Skończyła Uniwersytet Muzyczny i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Pod koniec kwietnia wydała swój czwarty album studyjny, a teraz przygotowuje dla nas spektakl "Sorrento Performance". Gościem audycji "Kultura przy kawie" była Magda Grabowska-Wacławek, czyli Bovska.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega fenomen "Rancza"?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 05:05
12 lipca 2005 roku padł pierwszy klaps na planie serialu "Ranczo" w reżyserii Wojciecha Adamczyka i według scenariusza Roberta Bruttera i Jerzego Niemczuka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspólnota mieszkaniowa" w Och-Teatrze. Jaką sąsiadką jest Agnieszka Więdłocha?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 07:00
- Chyba nie jestem taką najgorszą sąsiadką - powiedziała w audycji "Kultura przy kawie" aktorka Agnieszka Więdłocha. W tym tygodniu premierę miało przedstawienie "Wspólnota mieszkaniowa" w reżyserii Krystyny Jandy w warszawskim Och-Teatrze. Gość radiowej Jedynki gra w nim przewodniczącą, panią Zahradkovą.
rozwiń zwiń