X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE wobec wyborów w Katalonii

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 12:28
UE nie zmienia zdania w sprawie Katalonii.
Audio
zdjęcie flag Hiszpanii i Katalonii
zdjęcie flag Hiszpanii i KataloniiFoto: pix

W wyborach w Katalonii zwyciężyły partie separatystyczne. Wygrała co prawda przeciwna odłączeniu się Katalonii od Hiszpanii partia Ciudadanos, ale większość w parlamencie regionu utrzymają partie dążące do niepodległości. „To zwycięstwo Republiki Katalońskiej nad państwem hiszpańskim” – powiedział były premier regionalnego rządu Katalonii Carlos Puigdemont. Wynik wyborów może się stać dużym „bólem głowy” nie tylko dla władz Hiszpanii, ale także dla Unii Europejskiej. Carlos Puigdemont, przemawiając w Brukseli oświadczył, że jest gotowy do rozmów z premierem Mariano Rajoyem, ale poza Hiszpanią. Puigdemont chce też spotkania z przedstawicielami Unii Europejskiej. W sprawie Katalonii Wspólnota nie zmienia stanowiska, od początku opowiadając się po stronie Madrytu i jedności Hiszpanii.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejskie Menu
Prowadzi: Magdalena Skajewska, Marzena Wyczółkowska. Idalia Mirecka
Data emisji: 22.12.2017
Godzina emisji: 12:28