X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE wobec sytuacji politycznej w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 12:49
UE wobec zmian na scenie politycznej Czech.
Audio
zdjęcie Pragi
zdjęcie PragiFoto: pixabay.com

Unia Europejska z uwagą obserwuje sytuację polityczną w Republice Czeskiej. Premier Andrej Babisz ma problemy z prawem, m.in. z bezprawnym pozyskaniu środków z Unii Europejskiej, a w związku z tym z uzyskaniem wotum zaufania dla jego mniejszościowego rządu. Głosowanie w parlamencie w tej sprawie odłożono na 16 stycznia. Natomiast 12 stycznia w Czechach odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wśród dziewięciu kandydatów jest obecny prezydent Miloš Zeman, który w ubiegłym roku opowiedział się za przeprowadzeniem w jego kraju referendum dotyczącym poparcia dla pomysłu opuszczenia Unii Europejskiej. Najpoważniejszym jego konkurentem jest Jirzi Drahosz, były przewodniczący Akademii Nauk, nie związany z żadną partią polityczną. Jest on zwolennikiem Unii Europejskiej, który nie boi się jej krytykować. Mocnym kandydatem jest także Michal Horaczek, który chce dobrych stosunków z Rosją i Chinami.


Tytuł audycji : Euranet Plus - Europejskie Menu
Prowadzi: Magdalena Skajewska, Krzysztof Grzesiowski, H. Szrubarz
Data emisji: 11.01.2018
Godzina emisji: 12:49