Są obowiązki, które wyzwalają ochotę do śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 11:23
W ostatniej audycji prezentowaliśmy dużo muzyki ludowej. Nie zabrakło też rozmów z laureatami festiwalu Nowa Tradycja oraz Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Audio
  • Z muzyką od najmłodszych lat (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TheArkow/Pixabay

Stanisław Madanowski, śpiewak ludowy spod Łowicza, który w 2016 roku zdobył główną nagrodę na festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii solistów śpiewaków, powiedział, że śpiewał od dziecinnych lat.

- A przejawiało się to tym, że kiedyś w łowickiem były bardzo ładne wesela. Chodziłem z mamą na te wesela i słuchałem jak śpiewają przed ślubem, a jak po ślubie. Poza tym, jak byłem mały, to pasałem krowy. I wtedy język się rozwiązywał, gardło się otwierało i śpiewałem, co tylko Bozia dała – mówił w rozmowie z Kubą Borysiakiem.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której prezentowalismy też rozmowę z Mateuszem Czarnowskim, liderem zespołu Piołun, który wystąpił na festiwalu Nowa Tradycja.  

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Kuba Borysiak

Goście: Stanisław Madanowski (śpiewak ludowy spod Łowicza), Mateusz Czarnowski (lider zespołu Piołun)

Data emisji: 27.05.2018

Godzina emisji: 5.06

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tradycje muzyczne Podlasia

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:00
Niedawno ukazało się trzypłytowe wydawnictwo Pieśni nie tylko święte. Tradycja muzyczna Podlasia", na które składają się pieśni zespołów śpiewaczych z Czeremchy Wsi, Dobrowody i Wólki Terechowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Tradycja 2018. Janusz Prusinowski: zakochałem się w tej dzikiej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 13:10
- Najpierw była fascynacja mazurkami i oberkami, muzyką w wydaniu nieociosanym, a potem szukaliśmy sposobu, jak ją grać, żeby to była muzyka, która obroni się w każdych warunkach – mówił w Dwójce lider zespołu Kompania Janusza Prusinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski: sampler stał się bohaterem Nowej Tradycji

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 16:20
- Podczas przesłuchań myśmy specjalnie zwrócili uwagę na słowo "nowa" w nazwie festiwalu - mówił w Dwójce Wojciech Waglewski, który przewodniczył obradom jury podczas konkursu Nowa Tradycja 2018.
rozwiń zwiń