X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody im. Oskara Kolberga wręczone

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 15:00
Twórcy ludowi 6 czerwca pojawili się na Zamku Królewskim, by odebrać Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" 2018. W audycji "Kiermasz pod kogutkiem" zaprezentowaliśmy twórczość niektórych laureatów.
Audio
  • Nagrody im. Oskara Kolberga wręczone (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Warszawa, 6.06.2018 r. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i laureat, muzyk i nauczyciel gry na wielkopolskich instrumentach ludowych Romuald Jędraszak podczas gali 43. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga Za zasługi dla kultury ludowej
Warszawa, 6.06.2018 r. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i laureat, muzyk i nauczyciel gry na wielkopolskich instrumentach ludowych Romuald Jędraszak podczas gali 43. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej"Foto: PAP/Paweł Supernak

Wśród wyróżnionych jest Kapela Lipców z Wygnanowa (powiat radomski). Zespół tworzą przede wszystkim Tadeusz Lipiec (harmonia) i Marian Lipiec (bębenek). W audycji wyemitowaliśmy archiwalne nagranie muzyczne, w którym Lipcom towarzyszył nieżyjący już skrzypek Piotr Gaca. Posłuchacie także wywiadu z całą trójką ludowych artystów.

W audycji wyemitowaliśmy również archiwalną rozmowę z innym laureatem Nagrody im. O. Kolberga, Romualdem Jędraszkiem – muzykiem i nauczycielem gry na wielkopolskich instrumentach ludowych.

Nagroda, której patronem jest Oskar Kolberg - etnograf, folklorysta, kompozytor, ustanowiona została w 1974 r. Przyznawana jest w sześciu kategoriach: w dziedzinie twórczości artystycznej indywidualnej (sztuk plastycznych, literatury ludowej, muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca), kapel i zespołów folklorystycznych oraz w działalności badawczej, dokumentacyjnej, animacji i upowszechniania kultury ludowej.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Kuba Borysiak

Data emisji: 10.06.2018

Godzina emisji: 5.05

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka ludowa na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:02
W środę 6 czerwca o godz. 19 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się plenerowy koncert laureatów tegorocznej 43. Nagrody im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej. Wcześniej w salach zamku odbędzie się gala wręczenia nagród w konkursie.
rozwiń zwiń