X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 12:25
Już po raz 52. na kazimierskim rynku (23-24.06) prezentują się najlepsze kapele i śpiewacy ludowi w Polsce. Ta cykliczna impreza, ma na celu promowanie kultury ludowej i folkloru. Jest to obecnie najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie śpiewaków i instrumentalistów ludowych w kraju.
Audio
  • 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych (Kiermasz pod Kogutkiem/Jedynka)
Kazimierz Dolny (zdj. ilustracyjne)
Kazimierz Dolny (zdj. ilustracyjne)Foto: Marek i Ewa Wojciechowscy/Flickr/CC BY-SA 2.0

Całość odbywa się na zasadzie konkursu, do którego przystępują kapele ludowe oraz zespoły grające na tradycyjnych instrumentach, a także śpiewacy i zespoły śpiewacze, których repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu kraju. Każdego roku na imprezę zjeżdżają goście z całego kraju.

Czekając na wyniki tegorocznej edycji Festiwalu, w audycji "Kiermasz pod kogutkiem" prezentujemy Państwu muzykę w wykonaniu laureatów, którzy zdobyli laury podczas ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

W audycji przypomnieliśmy także archiwalne rozmowy z ubiegłorocznymi laureatami: Czesławem Kocembą, Lechem Owczarkiem i Olgą Burdyną. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Magdalena Tejchma

Data emisji: 24.06.2018

Godzina emisji: 5.05

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultura górali czadeckich

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 12:37
Wraz z pierwszą niedzielą Wielkiego Postu słuchaliśmy pieśni śpiewnych w tym szczególnym okresie na Lubelszczyźnie i spotkaliśmy się z góralami czadeckimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z muzyką góralską, a dokładnie z muzyką spiską i orawską

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 14:56
Na Orawie przed II wojną swiatową Emil Mika zbierał wszelkie świadectwa folkloru rodzinnej ziemi, gromadził i opracowywał pieśni z tego terenu, a część zbiorów opublikował w 1934 roku w tomie "Pieśni orawskie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po festiwalu folkowym "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 15:04
Na tegorocznym konkursie pojawiły się zupełnie nowe pomysły na muzykę źródeł pełne elektroniki, eksperymentu i autorskiej reprezentacji. W tej odsłonie "Kiermaszu pod kogutkiem" spotykamy się z laureatami 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń