Czas muzycznych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:36
Tym razem spotkaliśmy się z kapelą Jaśki z Maciejowic, a także porozmawialiśmy z Józefem Czerwem, przedstawicielem kapeli dętej z Jędrzejówki.
Audio
  • Muzycy wspominają początki muzycznej przygody (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Algirdas Gelazius/shutterstock.com

Instrumenty, na których grają muzycy z Maciejowic, pamiętają czasy ich dzieciństwa. Panowie mówili, że instrumenty kupowali ich rodzice, ale ponieważ sami nie grali, instrumenty w dobrym stanie przetrwały do dziś.

Kapela z Jędrzejówki powstała po wojnie. Jak mówił Józef Czerw, w tamtym okresie na Roztoczu nastąpił wykwit tego typu zespołów. Kapelę założył nauczyciel, a młodzież chętnie się do niej przyłączała.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Kuba Borysiak

Data emisji: 9.09.2018

Godzina emisji: 5.05

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martyna Żurek - mistrzyni śpiewu i miłośniczka motocykli

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 13:30
Od wielu lat jest kontynuatorką tradycji śpiewaczej Franciszki Ciesiółki. Swoją tradycję muzyczną przekazuje kolejnym pokoleniom. Na tegoroczny Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym przyjechała ze swoją uczennicą. Jak artystka z Wielkopolski spełnia się w roli mistrzyni? Jak widzi swoją dalszą drogę artystyczną?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z dwoma wybitnymi skrzypkami ludowymi

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 14:00
Obaj pochodzą z Radomszczyzny. Mozna posłuchać archiwalnego nagrania rozmowy z Piotrem Gacą - zmarłym w ubiegłym roku artystą, który miszkał w Przystałowicach Małych oraz świetnie się mającym Adamem Tarnowskim - skrzypkiem z Domaniowa.
rozwiń zwiń