Jeden z ostatnich takich muzykantów na wschodnim Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 10:37
Stanisław Ptasiński jest słynnym harmonistą z Wielgolasu na wschodnim Mazowszu. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym laurów festiwalu w Kazimierzu czy nagrody im. Oskara Kolberga. Niedawno ukazała się płyta będąca wyborem nagrań artysty z ostatniego dwudziestolecia 
Audio
  • Jeden z ostatnich przedstawicieli najstarszego pokolenia muzykantów na wschodnim Mazowszu (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Śledź/PR

- Jest jednym z ostatnich praktykujących muzykantów na wschodnim Mazowszu z tego najstarszego pokolenia, ponieważ urodził się w 1936 roku. Znany jest przede wszystkim jako harmonista natomiast jest też multiinstrumentalistą. Gra na akordeonie, na instrumentach dętych, blaszanych, drewnianych - mówi w audycji "Kiermasz pod kogutkiem" Piotr Dorosz - etnomuzykolog, harmonista, badacz muzyki Stanisława Ptasińskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym usłyszeć można także fragmenty wywiadów ze Stanisławem Ptasińskim nagranych w 1991 roku w Kazimierzu oraz w 2012 w Wielgolasie. 

W drugiej części audycji Magdalena Tejchma rozmawiała z muzykami Kapeli Wojciechowskiej z Wojciechowa na Lubelszczyźnie - Leszkiem Iwaniakiem i Czesławem Zającem. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Magdalena Tejchma

Goście: Piotr Dorosz (etnomuzykolog, harmonista, badacz muzyki Stanisława Ptasińskiego), Leszek Iwaniak i Czesław Zając (Kapela Wojciechowska z Wojciechowa)

Data emisji: 30.09.2018

Godzina emisji: 5.05

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończył się 50. Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 12:24
Zakończyły się najważniejsze wydarzenia 50. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr przyjechali muzycy ludowi z całego świata. Między innymi z Indii, Macedonii, Turcji, Rosji i Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas muzycznych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:36
Tym razem spotkaliśmy się z kapelą Jaśki z Maciejowic, a także porozmawialiśmy z Józefem Czerwem, przedstawicielem kapeli dętej z Jędrzejówki.
rozwiń zwiń