X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeden z ostatnich takich muzykantów na wschodnim Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 10:37
Stanisław Ptasiński jest słynnym harmonistą z Wielgolasu na wschodnim Mazowszu. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym laurów festiwalu w Kazimierzu czy nagrody im. Oskara Kolberga. Niedawno ukazała się płyta będąca wyborem nagrań artysty z ostatniego dwudziestolecia 
Audio
  • Jeden z ostatnich przedstawicieli najstarszego pokolenia muzykantów na wschodnim Mazowszu (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Śledź/PR

- Jest jednym z ostatnich praktykujących muzykantów na wschodnim Mazowszu z tego najstarszego pokolenia, ponieważ urodził się w 1936 roku. Znany jest przede wszystkim jako harmonista natomiast jest też multiinstrumentalistą. Gra na akordeonie, na instrumentach dętych, blaszanych, drewnianych - mówi w audycji "Kiermasz pod kogutkiem" Piotr Dorosz - etnomuzykolog, harmonista, badacz muzyki Stanisława Ptasińskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym usłyszeć można także fragmenty wywiadów ze Stanisławem Ptasińskim nagranych w 1991 roku w Kazimierzu oraz w 2012 w Wielgolasie. 

W drugiej części audycji Magdalena Tejchma rozmawiała z muzykami Kapeli Wojciechowskiej z Wojciechowa na Lubelszczyźnie - Leszkiem Iwaniakiem i Czesławem Zającem. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Magdalena Tejchma

Goście: Piotr Dorosz (etnomuzykolog, harmonista, badacz muzyki Stanisława Ptasińskiego), Leszek Iwaniak i Czesław Zając (Kapela Wojciechowska z Wojciechowa)

Data emisji: 30.09.2018

Godzina emisji: 5.05

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończył się 50. Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 12:24
Zakończyły się najważniejsze wydarzenia 50. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr przyjechali muzycy ludowi z całego świata. Między innymi z Indii, Macedonii, Turcji, Rosji i Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas muzycznych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:36
Tym razem spotkaliśmy się z kapelą Jaśki z Maciejowic, a także porozmawialiśmy z Józefem Czerwem, przedstawicielem kapeli dętej z Jędrzejówki.
rozwiń zwiń