X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od 15 marca ARiMR przyjmuje wnioski o płatności

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 12:51
Są to wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, dopłat rolno-środowiskowych i dotyczących pracy w niekorzystnych warunkach, za bieżący rok.
Audio
Od 15 marca ARiMR przyjmuje wnioski o płatności
Foto: sxc.hu/cc

15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, dopłat rolno-środowiskowych i dotyczących pracy w niekorzystnych warunkach za bieżący rok.

Andrzej Gross, prezes ARiMR
: Wszystkie biura powiatowe ARiMR w Polsce rozpoczynają przyjmowanie wniosków o płatności obszarowe, w tym ONW, rolno-środowiskowe. Agencja jest dobrze przygotowana, ponieważ robi to już po raz kolejny. Pracownicy czekają na rolników, składających wnioski. Im wcześniej te wnioski zostaną złożone, tym więcej czasu jest na cały proces weryfikacji wniosków oraz na dobre przygotowanie, aby płatność jak najszybciej wpłynęła na konto rolnika.

- W ubiegłym roku w pierwszym tygodniu do ARiMR wpłynęło ponad 65 tysięcy wniosków, w tym roku będzie podobnie?


Andrzej Gross: Mam nadzieję, że będzie ich więcej, bo im wcześniej te wnioski są złożone, tym więcej Agencja ma czasu na ich weryfikację. Wnioski mogą być składane od 15 marca do 15 maja. Wnioski można też składać po tym terminie, do 10 czerwca, ale za każdy jeden dzień roboczy zwłoki Agencja potrąca 1% wartości płatności.

- Wnioski można też składać, nie wychodząc z domu, przez Internet.


Andrzej Gross
: Ta forma jest coraz bardziej popularna. Zaczynaliśmy w Polsce od kilkudziesięciu, potem było kilkaset, a w ubiegłym roku przekroczyliśmy 2 tysiące i mam nadzieję, że ta forma będzie coraz bardziej popularna. To jest ułatwieniem dla rolników, ale też Agencja ma z tego korzyści techniczne, bo ma wniosek od razu w systemie.   

- To już dziesiąta kampania, rolnicy mogą po raz dziesiąty składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Czy w zasadach przyznawania tych dopłat zaszły jakieś zmiany?

Andrzej Gross: Praktycznie nic. Rok 2013 jest rokiem bez płatności uzupełniających, ale Polska wynegocjowała z Komisją Europejską, że będzie można te płatności kontynuować na starych zasadach, czyli płatności uzupełniające sfinansuje budżet krajowy. Płatności będą realizowane tak jak w roku ubiegłym. Jeśli są jakieś zmiany, to dotyczą one programów rolno-środowiskowych, dotyczy to np. pakietu rolnictwa ekologicznego, gdzie nie będzie dopłat np. do sadów nieowocujących.

- Oprócz przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2013, ARiMR przeprowadzi jeszcze w marcu nabór wniosków z jednego z działań, finansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, o przyznanie pomocy na modernizację gospodarstw rolnych. To działanie co roku cieszy się ogromna popularnością wśród rolników.


Andrzej Gross: Zainteresowanie inwestowaniem w gospodarstwach rolnych jest wciąż bardzo duże i z roku na rok się zwiększa, jeśli są nabory. W marcu będzie ogłoszony nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. Wnioski te będzie można składać po ogłoszeniu naboru w 8 województwach w Polsce, natomiast w pozostałych województwach będą mogły być realizowane czy weryfikowane wnioski, które dotyczą rolników, znajdujących się na już istniejących listach rankingowych.

Rozmawiała Justyna Golonko

Zobacz więcej na temat: ARiMR płatności
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak