X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:21
- Już w dzieciństwie okazało się, że mam słuch absolutny i chyba mam go do dzisiaj - mówi w audycji Jolanty Fajkowskiej z cyklu "Już taki jestem" emitowanej w ramach "Czterech pór roku".  
Audio
  • Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki (Już taki jestem/Cztery pory roku/Jedynka)
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: jacek Konecki/Polskie Radio

Wspominając dzieciństwo, Włodek Pawlik mówi, że już jako "brzdąc brzdąkał na fortepianie". - To chyba było najprzyjemniejsze - pierwszy dotyk pianina, które dziadek mi kupił, kiedy miałem 3-4 lata - mówi gość Jedynki. - Wychowywałem się w domu pełnym muzyki, bo rodzice byli muzykami - dodaje.

- Pewne predyspozycje muzyczne zostały u mnie dość wcześnie wykryte, ale ja też je odkryłem, bo muzyka była w dzieciństwie dla mnie pewnym elementem zabawy - zaznacza artysta.

Włodek Pawlik zdradza, że sam zawsze słuchał i słucha do tej pory bardzo różnej muzyki. - Nigdy nie klasyfikowałem muzyki na tak zwaną wyższą i niższą. Traktuję muzykę, jako pełnię różnych doświadczeń. To, co podoba mi się w danej chwili staje się moim przeznaczeniem, obsesją i szczęściem - podkreśla.

Co w życiu Włodka Pawlika zmieniło zdobycie nagrody Grammy? Czy mistrz potrzebuje mistrzów? Kogo "z przeszłości" chciałby spotkać? Jakie są jego muzyczne fascynacje? O czym śni? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Włodek Pawlik (kompozytor, pianista jazzowy)

Data emisji: 3.10.2017

Godzina emisji: 9.45

Materiał wyemitowano w audycji: "Cztery pory roku".

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Majka Jeżowska: czuję się dobrze w swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:08
Kolorowe stroje, zabawne sukienki... Majka Jeżowska jest kojarzona głównie z muzyką tworzoną dla dzieci. W kolejnej audycji "Jestem jaka jestem" artystka opowiedziała o tym, jak czuje się w roli odtwórczyni piosenkek dla najmłodszych.
rozwiń zwiń