Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:21
- Już w dzieciństwie okazało się, że mam słuch absolutny i chyba mam go do dzisiaj - mówi w audycji Jolanty Fajkowskiej z cyklu "Już taki jestem" emitowanej w ramach "Czterech pór roku".  
Audio
  • Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki (Już taki jestem/Cztery pory roku/Jedynka)
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: jacek Konecki/Polskie Radio

Wspominając dzieciństwo, Włodek Pawlik mówi, że już jako "brzdąc brzdąkał na fortepianie". - To chyba było najprzyjemniejsze - pierwszy dotyk pianina, które dziadek mi kupił, kiedy miałem 3-4 lata - mówi gość Jedynki. - Wychowywałem się w domu pełnym muzyki, bo rodzice byli muzykami - dodaje.

- Pewne predyspozycje muzyczne zostały u mnie dość wcześnie wykryte, ale ja też je odkryłem, bo muzyka była w dzieciństwie dla mnie pewnym elementem zabawy - zaznacza artysta.

Włodek Pawlik zdradza, że sam zawsze słuchał i słucha do tej pory bardzo różnej muzyki. - Nigdy nie klasyfikowałem muzyki na tak zwaną wyższą i niższą. Traktuję muzykę, jako pełnię różnych doświadczeń. To, co podoba mi się w danej chwili staje się moim przeznaczeniem, obsesją i szczęściem - podkreśla.

Co w życiu Włodka Pawlika zmieniło zdobycie nagrody Grammy? Czy mistrz potrzebuje mistrzów? Kogo "z przeszłości" chciałby spotkać? Jakie są jego muzyczne fascynacje? O czym śni? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Włodek Pawlik (kompozytor, pianista jazzowy)

Data emisji: 3.10.2017

Godzina emisji: 9.45

Materiał wyemitowano w audycji: "Cztery pory roku".

kh

Czytaj także

Majka Jeżowska: czuję się dobrze w swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:08
Kolorowe stroje, zabawne sukienki... Majka Jeżowska jest kojarzona głównie z muzyką tworzoną dla dzieci. W kolejnej audycji "Jestem jaka jestem" artystka opowiedziała o tym, jak czuje się w roli odtwórczyni piosenkek dla najmłodszych.
rozwiń zwiń