Wanda Kwietniewska - rockmenka i sportsmenka

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:21
- Śnię o tym, by płyta, którą wydamy z okazji 35-lecia istnienia dała choć jeden taki utwór, który wylansowałby się na takim poziomie, jak "Siedem życzeń", "Chcę zapomnieć", czy "Nie będę Julią" - powiedziała w audycji Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem", Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda.
Audio
  • Wanda Kwietniewska cz. I (Już taka jestem/Cztery pory roku/Jedynka)
  • Wanda Kwietniewska cz. II (Już taka jestem/Cztery pory roku/Jedynka)
  • Wanda Kwietniewska cz. III (Już taka jestem/Cztery pory roku/Jedynka)
Wanda Kwietniewska w studiu Jedynki
Wanda Kwietniewska w studiu JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

W 2018 roku zespół Wanda i Banda będzie obchodził 35-lecie istnienia. Mało kto wie, jakie wydarzenia przyczyniły się do jego powstania.

-  Najpierw śpiewałam w grupie wokalnej Vist, która zawiązała się w Studiu Sztuki Estradowej, do którego poszłam zaraz po maturze. Śpiewaliśmy w chórkach u Krzysztofa Krawczyka czy Zdzisławy Sośnickiej. Potem, gdy skład się zmniejszył, Vist przekształcił się w Lombard i tam było już bardzo rockowo. Z Lombardu wyrzucił mnie menadżer Piotrek Niewiarowski, któremu jestem za to bardzo wdzięczna, i z którym przyjaźnimy się do dziś. W zespole był tłok i stanowiło to problem repertuarowy. Po tym, jak wyleciałam z Lombardu założyłam zespół Wanda i Banda. Dzięki temu zamiast jednego dobrego zespołu rockowego w latach 80. były dwa - powiedziała artystka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Wandą Kwietniewską, która opowiadała także o swoim dzieciństwie i przyznała się do wielkiej miłości do pewnej dyscypliny sportu. 

***

"Już taka jestem" to nowy cykl radiowej Jedynki emitowany w ramach "Czterech pór roku" we wtorki i czwartki. Dziennikarka rozmawia w nim z aktorami, muzykami, gwiazdami show-biznesu.

***

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Wanda Kwietniewska (piosenkarka)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 9.45

Materiał wyemitowano w audycji: "Cztery pory roku".

abi

Czytaj także

Sława Przybylska o radosnym smutku przemijania

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 19:19
- W każdym smutku jest zalążek radości i w każdej radości może być zalążek smutku - powiedziała w radiowej Jedynce Sława Przybylska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Cerekwicka: śpiew to moje powietrze

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 14:25
- Cokolwiek by się nie działo gdzieś po drodze, to zawsze i tak wracałam do muzyki - mówi artystka w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niektórzy tęsknią za młodością. Ja chcę, żeby było tak, jak jest"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 14:43
- Mój głos zawsze wyróżniał się swoim brzmieniem, ale nie sądziłam, że śpiewanie stanie się moim zawodem - mówi Lidia Stanisławska w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Jestem jaka jestem".
rozwiń zwiń