Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
Audio
  • Katarzyna Żak o tym, jak odnajduje się w rolach aktorki, wokalistki, żony i matki (Cztery pory roku/Jedynka)
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Na wybór zawodowej drogi Katarzyny Żak najbardziej wpłynęła nauczycielka... matematyki.

- W liceum na dużej przerwie raz w miesiącu każda klasa pokazywała scenkę z życia szkoły. Była to forma kabaretu, robiliśmy tam oczywiście parodię nauczycieli, ale także zespołu Boney M. Wyszło nam to nieźle, a dwa dni później pani Wiesława Ceynowa, profesor matematyki, zaczepiła mnie na schodach i zapytała, co chcę robić w życiu - wspomina Katarzyna Żak. Ówczesna licealistka bez cienia zawahania odpowiedziała, że wybiera się na prawo, a wtedy nauczycielka stwierdziła, że widzi ją w szkole teatralnej.

Jak potoczyła się dalsza kariera Katarzyny Żak? Jak powstał jej recital zrealizowany pod okiem Wojciecha Młynarskiego? W jakie akcje charytatywne i społeczne włącza się aktorka? Co lubi w swoim mężu? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Katarzyna Żak (aktorka)

Data: 23.01.2018

Godziny emisji: 9.45, 10.45, 11.45

mg/kh

Czytaj także

Katarzyna Żak "Bardzo Przyjemnie Jest Żyć"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 08:09
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 25 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: jestem torunianką, ale w Warszawie nie czuję się jak słoik

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 13:30
- Dzisiaj ważne jest, żeby pamiętać, skąd się pochodzi. Totalna globalizacja jest dla mnie przerażająca, ja z dumą podkreślam, że jestem z Torunia, choć mieszkam teraz w Warszawie, a długo mieszkałam też we Wrocławiu - mówi aktorka.
rozwiń zwiń