Serialowa Mariola Kaczorek już nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 16:45
Anna Wojton to Mariolka - laborantka z pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie". Ileż widzów się w niej kochało!
Audio
  • Anna Wojton o swojej karierze i zamiarach (Już taka jestem/Jedynka)
Anna Wojton
Anna WojtonFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aktorka zapewnia, że w jej sercu już nie ma Mariolki, choć były próby kontynuacji tej postaci w serialu "Klan". A to za sprawą producenta. - Wymyślił sobie, że Mariola Kaczorek, która była dziewczyną "W labiryncie", teraz jest już dojrzałą kobietą, która szuka męża, która rodzi w pewnym momencie dziecko i takie tam różne perypetie - wspomina. Mówi, dlaczego po pięciu latach zrezygnowała z roli.

Anna Wojton tłumaczy, dlaczego po sukcesie filmu "Nowy Jork, 4 rano" wyjechała na cztery lata do Sztokholmu, gdzie urodziła syna. Ale coś za coś. Wypadła z obiegu i o niej zapomniano. - Kiedy aktor nie gra, to nie istnieje - przekonuje. Opowiada, jak wracała stopniowo do zawodu.

Czy Anna Wojton od zawsze chciała być aktorką? Gdzie i kiedy debiutowała? Jak wyglądała jej droga zawodowa? Czy gdyby mogła jeszcze raz wybrać, wybrałaby aktorstwo? Co obecnie robi? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.


Anna Wojton (L) i Jolanta Fajkowska (P)   Fot. Wojciech Kusiński/PR Anna Wojton (L) i Jolanta Fajkowska (P) Fot. Wojciech Kusiński/PR

***

Tytuł audycji: "Już taka jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Anna Wojton (aktorka)

Data: 30.01.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.46, 11.42

ag/abi

Czytaj także

Serial "Black Mirror". "Rzeczywistość dogoniła fantastykę"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 15:01
Telewizyjny serial "Black Mirror" (Czarne Lustro) to upiorne wizje bliskiej przyszłości, w której technologia z pomocnika przekształca się w naszego wroga. Cykl, który doczekał się ostatnio premiery czwartego sezonu, wykorzystuje elementy fantastyki naukowej by komentować współczesną rzeczywistość. Na ile prawdopodobne jest spełnienie tej wizji? Gośćmi audycji 24 Poziom byli red. nacz. "Nowej Fantastyki" Jerzy Rzymowski i red. nacz. serwisu Chip Konstanty Młynarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Hulewicz: do muzyki klasycznej trzeba dojrzeć

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 12:35
- Wiadomo, że jest większe zapotrzebowanie na muzykę lekką, łatwą i przyjemną, ale czuję wielką przyjemność i większą satysfakcję śpiewając pozycje z obszaru muzyki klasycznej. Teraz dla mnie to jest priorytet - mówi w cyklu "Już taki jestem" piosenkarz, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy artystycznej.
rozwiń zwiń