Jacek Cygan: to jest przepiękne, że ludzie śpiewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:28
- Nie da się ocenić, co to jest sukces. Wszystko się w tym zawiera, że nagle cała sala, dwa tysiące ludzi w Teatrze Wielkim, śpiewa: "A my, tak łatwopalni". To jest ten skarb, którego ja dotykam - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
Audio
  • Jacek Cygan: to jest przepiękne, że ludzie śpiewają ze mną (Już taki jestem/Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Urodził się w Sosnowcu. Studiował na Wydziale Cybernetyki warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej. - Ponieważ byłem dość dobry z matematyki i z fizyki, pomyślałem sobie, że to jest coś dla mnie. Z tyłu głowy miałem, że będzie ta cała Warszawa, a ja już wtedy żyłem teatrami, Jazz Jamboree, były już Konfrontacje Filmowe - wyjaśnił rozmówca Jolanty Fajkowskiej.

- Dzisiaj, gdybym miał powiedzieć zupełnie szczerze, to bym powiedział tak: gdybym nie poszedł na te studia, to byśmy tu nie siedzieli. Na tych studiach zacząłem jeździć na rajdy studenckie, na Giełdę Piosenki w Szklarskiej Porębie. Na tej samej uczelni był Jurek Filar, z którym założyłem pierwszą grupę. Poznałem ludzi, którzy mieli bezpośredni wpływ na to, że zacząłem pisać - podkreślił gość audycji "Już taki jestem".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Jacek Cygan opowiedział o tym, co go łączy z Janem Kiepurą i Leopoldem Kozłowskim. Zdradził, jaka piosenka mu cały czas towarzyszy. Wskazał, jakie utwory ze swojego dorobku uważa za najlepsze, najpopularniejsze. Mówił też o swoich wierszach.

Wojciech Kusiński/Polskie Radio Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych)

Data: 8.02.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.44, 11.44

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serialowa Mariola Kaczorek już nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 16:45
Anna Wojton to Mariolka - laborantka z pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie". Ileż widzów się w niej kochało!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Kordek. Rozdarty między aktorstwem a matematyką

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 13:30
Zdobywał nagrody, m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a potem coś się załamało. Dlaczego mniej było o nim słychać i jak aktor poradził sobie z brakiem propozycji grania? Gościem Jolanty Fajkowskiej był Dariusz Kordek.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Supron: górnik z Powiśla

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 13:43
- Człowiek, który nie ma wspomnień jest bardzo biedny. Ja na szczęście mam ich bardzo dużo - powiedział Andrzej Supron. Wicemistrz olimpijski w zapasach był gościem Jolanty Fajkowskiej w rozmowie z cyklu "Już taki jestem".
rozwiń zwiń