Lora Szafran: śpiewam od dziecka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 13:45
- Nie dbam o to, czy to co robię będzie sprzedawalne, czy nie. To mnie kręci, to mi się podoba. Śpiewam tak, jak czuję - mówi w cyklu "Już taka jestem" artystka. 
Audio
  • Lora Szafran: śpiewam od dziecka (Cztery pory roku/Jedynka)
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Lora Szafran zdradza, że śpiewała od dziecka. - Profesjonalnie śpiewałam już w przedszkolu. Chociaż moja mama wspominała, że jak miałam 4 lata to potwornie fałszowałam - chyba po tacie - podkreśla rozmówczyni Jolanty Fajkowskiej. - Natomiast mama była z bardzo umuzykalnionej rodziny i strasznie się tym przejmowała, więc śpiewała mi i grała, i jakoś w końcu "zaskoczyłam". Po latach okazało się, że mam bardzo dobry słuch - dodaje. 


Lora Szafran i Jolanta Fajkowska Lora Szafran i Jolanta Fajkowska, fot. Polskie Radio

Artystka wspomina, że chciała pójść do szkoły muzycznej uczyć się gry na pianinie. - Ale pianina rodzice nie mieli. W tamtych czasach było ono instrumentem ekskluzywnym, więc poszłam na akordeon. Był za duży dla mnie, więc po roku wysłano mnie na skrzypce. I to też była porażka, bo rzępoliłam strasznie - mówi. 

Dlaczego ostatecznie wybrała jazz? Czy Lora Szafran to prawdziwe imię i nazwisko, czy pseudonim artystyczny? Jak wspomina współpracę z Mietkiem Szcześniakiem? Kogo z przeszłości chciałby spotkać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Lora Szafran (wokalistka jazzowa)

Data: 20.02.2018

Godzina emisji: 9.46, 10.47, 11.43

kh/ag

Czytaj także

Serialowa Mariola Kaczorek już nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 16:45
Anna Wojton to Mariolka - laborantka z pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie". Ileż widzów się w niej kochało!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Kordek. Rozdarty między aktorstwem a matematyką

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 13:30
Zdobywał nagrody, m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a potem coś się załamało. Dlaczego mniej było o nim słychać i jak aktor poradził sobie z brakiem propozycji grania? Gościem Jolanty Fajkowskiej był Dariusz Kordek.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Supron: górnik z Powiśla

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 13:43
- Człowiek, który nie ma wspomnień jest bardzo biedny. Ja na szczęście mam ich bardzo dużo - powiedział Andrzej Supron. Wicemistrz olimpijski w zapasach był gościem Jolanty Fajkowskiej w rozmowie z cyklu "Już taki jestem".
rozwiń zwiń