Izabelę Kopeć inspiruje piękno nie tylko w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 16:01
Izabella Kopeć to mezzosopran liryczny. Śpiewa zarówno arie operowe, jak i muzykę pop. Podkreśla, że śpiewa dla ludzi, bo ich uwielbia. - Bez publiczności nic by się zadziało - zwraca uwagę w audycji "Ju żtaka jestem".
Audio
Izabela Kopeć
Izabela KopećFoto: Print Screen z Youtube'a

Na jej talencie poznano się dość wcześnie, bo już jako 3-latka śpiewała na rodzinnych imprezach. Sama nie wie, czy talent muzyczny odziedziczyła po matce-pielęgniarce z pięknym głosem, czy po ojcu inżynierze-górniku, grającym na akordeonie. Była córką tatusia, ale jej nie rozpieszczano, gdyż gwiazda za młodu była krnąbrnym i nieposłusznym dzieckiem. Do dziś jej zostało, że wszystko chce robić po swojemu.

Artystka przyznaje, że lubi piękno - pięknych ludzi, piękne rzeczy, piękno w muzyce, sztukę. - Tego wokół jest bardzo dużo, trzeba tylko zauważyć - mówi śpiewaczka.

Solistka jest z wykształcenia śpiewaczką operową, która na scenie łączy muzykę klasyczną z gatunkami takimi jak pop, jazz, house, etno, art-rock, ambient czy drum & bass. - Takie połączenie stylu operowego z rozrywkowym to classical-crossover - wyjaśnia.

Izabela Kopeć ma w repertuarze również pieśni i arie Bacha, Haendla, Mozarta, Rossiniego, Debussy'ego, Chopina, Saint-Saensa, twórczość hiszpańskich kompozytorów, takich jak Obradors i Manuel de Falla, a także muzykę musicalową, operetkową oraz romanse hiszpańskie i rosyjskie.

W jakim wieku artystka zdobyła swą pierwszą nagrodę? W jakich okolicznościach nagrywała hymn na beatyfikację Jana Pawła II? Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której można posłuchać trzech utworów w wykonaniu wokalistki.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość:

Data: 29.03.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.46, 11.41

ag


Czytaj także

O marzeniu, które ukształtowało całe życie...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 11:30
- Tak się właściwie złożyło, że wszystko co teraz robię, jest owocem tego, co działo się w 1989 roku - mówi w audycji "Życia rysy" Karolina Olczedajewska-Witek, która reprezentowała wówczas Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro. Miała wtedy 5 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osoby niepełnosprawne są wyjątkowymi twórcami sztuki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 18:06
Bardzo często nie wiemy, jakie cuda wychodzą z serca i umysłu osób, które nie są w pełni sprawne i mają wyrobioną wrażliwość. O sztuce w wykonaniu osób niepełnosprawnych w "Damskiej torebce" mówiły Paulina Gruszecka i Katarzyna Nowak, dziewczyny z niepełnosprawnościami, laureatki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Ochman: denerwuje mnie to, że na świecie mało kto mówi po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:59
Wiesław Ochman jest chłopakiem wychowanym na warszawskiej Pradze i – jak mówi – wiele jej zawdzięcza. O młodzieńczym życiu, ale także o podróżach do Ameryki i spotykających go tam zabawnych sytuacjach opowiedział Magdzie Mikołajczuk w audycji "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń