X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabelę Kopeć inspiruje piękno nie tylko w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 16:01
Izabella Kopeć to mezzosopran liryczny. Śpiewa zarówno arie operowe, jak i muzykę pop. Podkreśla, że śpiewa dla ludzi, bo ich uwielbia. - Bez publiczności nic by się zadziało - zwraca uwagę w audycji "Ju żtaka jestem".
Audio
Izabela Kopeć
Izabela KopećFoto: Print Screen z Youtube'a

Na jej talencie poznano się dość wcześnie, bo już jako 3-latka śpiewała na rodzinnych imprezach. Sama nie wie, czy talent muzyczny odziedziczyła po matce-pielęgniarce z pięknym głosem, czy po ojcu inżynierze-górniku, grającym na akordeonie. Była córką tatusia, ale jej nie rozpieszczano, gdyż gwiazda za młodu była krnąbrnym i nieposłusznym dzieckiem. Do dziś jej zostało, że wszystko chce robić po swojemu.

Artystka przyznaje, że lubi piękno - pięknych ludzi, piękne rzeczy, piękno w muzyce, sztukę. - Tego wokół jest bardzo dużo, trzeba tylko zauważyć - mówi śpiewaczka.

Solistka jest z wykształcenia śpiewaczką operową, która na scenie łączy muzykę klasyczną z gatunkami takimi jak pop, jazz, house, etno, art-rock, ambient czy drum & bass. - Takie połączenie stylu operowego z rozrywkowym to classical-crossover - wyjaśnia.

Izabela Kopeć ma w repertuarze również pieśni i arie Bacha, Haendla, Mozarta, Rossiniego, Debussy'ego, Chopina, Saint-Saensa, twórczość hiszpańskich kompozytorów, takich jak Obradors i Manuel de Falla, a także muzykę musicalową, operetkową oraz romanse hiszpańskie i rosyjskie.

W jakim wieku artystka zdobyła swą pierwszą nagrodę? W jakich okolicznościach nagrywała hymn na beatyfikację Jana Pawła II? Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której można posłuchać trzech utworów w wykonaniu wokalistki.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość:

Data: 29.03.2018

Godzina emisji: 9.44, 10.46, 11.41

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O marzeniu, które ukształtowało całe życie...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 11:30
- Tak się właściwie złożyło, że wszystko co teraz robię, jest owocem tego, co działo się w 1989 roku - mówi w audycji "Życia rysy" Karolina Olczedajewska-Witek, która reprezentowała wówczas Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro. Miała wtedy 5 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osoby niepełnosprawne są wyjątkowymi twórcami sztuki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 18:06
Bardzo często nie wiemy, jakie cuda wychodzą z serca i umysłu osób, które nie są w pełni sprawne i mają wyrobioną wrażliwość. O sztuce w wykonaniu osób niepełnosprawnych w "Damskiej torebce" mówiły Paulina Gruszecka i Katarzyna Nowak, dziewczyny z niepełnosprawnościami, laureatki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Ochman: denerwuje mnie to, że na świecie mało kto mówi po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:59
Wiesław Ochman jest chłopakiem wychowanym na warszawskiej Pradze i – jak mówi – wiele jej zawdzięcza. O młodzieńczym życiu, ale także o podróżach do Ameryki i spotykających go tam zabawnych sytuacjach opowiedział Magdzie Mikołajczuk w audycji "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń