X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeden ze strasznych panów trzech - Janusz Szrom

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 15:26
- W zasadzie nie jest możliwe, by nagrać wspaniale cały album. Warto jest jednak podjąć ten wysiłek dla choćby jednego utworu, z którego będziemy zadowoleni. Żeby zostawić coś po sobie, musimy podjąć jakieś kroki - powiedział w radiowej Jedynce wokalista jazzowy.
Audio
  • Jeden ze strasznych panów trzech - Janusz Szrom (Już taki jestem/Jedynka)
Janusz Szrom
Janusz SzromFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na polskiej scenie jazzowej obecny od 1994 roku. Dwa spośród jego albumów otrzymały status "Złotej Płyty": "Straszni Panowie Trzej" oraz "Pogadaj ze mną" (oba w 2009 roku). Przez miesięcznik "Jazz Forum" został okrzyknięty Jazzowym Wokalistą Roku w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 oraz 2014.

Oprócz wokalistyki zajmuje się również komponowaniem i aranżowaniem. Jest także pedagogiem, wykłada m.in. w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Był też nauczycielem śpiewu w telewizyjnych programach muzycznych "Jak oni śpiewają" oraz "Fabryka Gwiazd".

Janusz Szrom podkreślił w audycji "Już taki jestem", że choć jego tata grał w zespole weselnym, a mama uczyła muzyki w szkole, nie był specjalnie naciskany przez rodziców, by coś robić w muzycznym kierunku. Zapamiętał jednak z pierwszych lat życia magnetofon Bambino, z którego docierała do jego młodych uszu muzyka Raya Charlesa.

Z genami się nie wygra. - Rodzice zwrócili uwagę na moje ponadnormatywne zainteresowanie muzyką i zdecydowali się - chwała im za to - dowozić mnie 15 kilometrów od miejsca zamieszkania do Ogniska Muzycznego w Nysie - wskazał rozmówca Jolanty Fajkowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Janusz Szrom opowiedział o swojej muzycznej karierze oraz wyjaśnił, dlaczego nie słucha muzyki w domu i po co zbiera stare widokówki.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Janusz Szrom (wokalista jazzowy)

Data: 24.04.2018

Godzina emisji: 9.48, 10.45, 11.45

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liliana Urbańska: śpiewanie przyszło zupełnie znienacka

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:14
- Krzysztof Sadowski pisał fajne, bardzo ładne piosenki. Czasem chodziło o to, by je ktoś szybko zaśpiewał. Dla mnie nie było to żadnym problemem - powiedziała w radiowej Jedynce Liliana Urbańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: od dziecka wiedziałam, że chcę być muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:40
- Słuchałam płyt, które przywoził tata i zawsze chciałam być muzykiem. Już jako dziecko nie wyobrażałam sobie, że mogłabym robić cokolwiek innego  - mówi w cyklu "Już taki jestem" Dorota Miśkiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Strobel: Jonasz Kofta pamiętał wszystkie swoje teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:08
Choć nie pamięta kiedy dokładnie poznał Jonasza Koftę, to wspomina go jako wspaniałego przyjaciela. Jaki był Jonasz Kofta w oczach Janusza Strobla? Kompozytor był gościem Jolanty Fajkowskiej.
rozwiń zwiń