Jeden ze strasznych panów trzech - Janusz Szrom

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 15:26
- W zasadzie nie jest możliwe, by nagrać wspaniale cały album. Warto jest jednak podjąć ten wysiłek dla choćby jednego utworu, z którego będziemy zadowoleni. Żeby zostawić coś po sobie, musimy podjąć jakieś kroki - powiedział w radiowej Jedynce wokalista jazzowy.
Audio
  • Jeden ze strasznych panów trzech - Janusz Szrom (Już taki jestem/Jedynka)
Janusz Szrom
Janusz SzromFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na polskiej scenie jazzowej obecny od 1994 roku. Dwa spośród jego albumów otrzymały status "Złotej Płyty": "Straszni Panowie Trzej" oraz "Pogadaj ze mną" (oba w 2009 roku). Przez miesięcznik "Jazz Forum" został okrzyknięty Jazzowym Wokalistą Roku w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 oraz 2014.

Oprócz wokalistyki zajmuje się również komponowaniem i aranżowaniem. Jest także pedagogiem, wykłada m.in. w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Był też nauczycielem śpiewu w telewizyjnych programach muzycznych "Jak oni śpiewają" oraz "Fabryka Gwiazd".

Janusz Szrom podkreślił w audycji "Już taki jestem", że choć jego tata grał w zespole weselnym, a mama uczyła muzyki w szkole, nie był specjalnie naciskany przez rodziców, by coś robić w muzycznym kierunku. Zapamiętał jednak z pierwszych lat życia magnetofon Bambino, z którego docierała do jego młodych uszu muzyka Raya Charlesa.

Z genami się nie wygra. - Rodzice zwrócili uwagę na moje ponadnormatywne zainteresowanie muzyką i zdecydowali się - chwała im za to - dowozić mnie 15 kilometrów od miejsca zamieszkania do Ogniska Muzycznego w Nysie - wskazał rozmówca Jolanty Fajkowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Janusz Szrom opowiedział o swojej muzycznej karierze oraz wyjaśnił, dlaczego nie słucha muzyki w domu i po co zbiera stare widokówki.

***

Tytuł audycji: "Już taki jestem" w paśmie "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Janusz Szrom (wokalista jazzowy)

Data: 24.04.2018

Godzina emisji: 9.48, 10.45, 11.45

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liliana Urbańska: śpiewanie przyszło zupełnie znienacka

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:14
- Krzysztof Sadowski pisał fajne, bardzo ładne piosenki. Czasem chodziło o to, by je ktoś szybko zaśpiewał. Dla mnie nie było to żadnym problemem - powiedziała w radiowej Jedynce Liliana Urbańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: od dziecka wiedziałam, że chcę być muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:40
- Słuchałam płyt, które przywoził tata i zawsze chciałam być muzykiem. Już jako dziecko nie wyobrażałam sobie, że mogłabym robić cokolwiek innego  - mówi w cyklu "Już taki jestem" Dorota Miśkiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Strobel: Jonasz Kofta pamiętał wszystkie swoje teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:08
Choć nie pamięta kiedy dokładnie poznał Jonasza Koftę, to wspomina go jako wspaniałego przyjaciela. Jaki był Jonasz Kofta w oczach Janusza Strobla? Kompozytor był gościem Jolanty Fajkowskiej.
rozwiń zwiń