Krzysztof Jaroszyński. Satyryk bez poczucia humoru

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 17:00
60 minut na godzinę, pod egidą, teksty satyryczne dla Janusza Gajosa, Cezarego Pazyru, Piotra Fronczewskiego.
Audio
  • Krzysztof Jaroszyński o swojej pracy i podejściu do życia (Już taki jestem/Jedynka)
Krzysztof Jaroszyński
Krzysztof JaroszyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

W podstawówce rozśmieszał koleżanki satyrycznymi tekstami, które tworzył w trakcie lekcji. Potem zgłosił się do kabaretu studenckiego "Stodoła", a następnie rozpoczął współpracę z redakcją rozrywkową Programu III Polskiego Radia, współtworząc magazyn satyryczny "60 minut na godzinę".

Czytaj dalej
zajacowna elzbieta 1200x660.jpg
Elżbieta Zającówna ma szczęście do ludzi

- Była to zbieranina naprawdę zdolnych ludzi. Przy czym ja nie miałem żadnych pozytywnych przyzwyczajeń. Wiedziałem, że co tydzień w środę o 10 trzeba coś nagrać, więc poprzedniego wieczoru w kawiarni czy na stołówce brałem serwetkę, pisałem coś w zarysie, a potem pędziłem do radia i to nagrywałem. Jak się pomyliłem albo nie wiedziałem, co powiedzieć, to doklejało się to i cześć - wspomina Jaroszyński. - Byliśmy obserwowani przez starsze pokolenie radiowych literatów, krórzy byli zniesmaczeni tym, co robimy na antenie i w studiu, bo oni już rano przychodzili w marynarkach i muszkach, mieli swoje teksty co do słowa napisane w trzech egzemlatrzach i to odczytywali. A my braliśmy karteczkę, na której były tylko puenty i klepało się "ze łba", amatorstwo zupełne - przyznaje satyryk.

W audycji opowiada też o tym, że na co dzień wcale nie jest osobą dowcipną. - Nie mam poczucia humoru w życiu prywatnym. Jakoś rozdzielam te rzeczy, jak się pisze, tworzy, występuje, to jest jedna sprawa, a życie potoczne to co innego - przekonuje Krzysztof Jaroszyński.

Mówi również o tym, dlaczego nie chciał współpracować zawodowo ze swoją żoną, aktorką Elżbietą Zającówną.

***

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Krzysztof Jaroszyński (satyryk)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 9.45

Materiał wyemitowano w audycji: "Cztery pory roku".

mg/ag

Czytaj także

Krzysztof Jaroszyński widzi świat w jasnych barwach

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 20:00
- Nie zależy mi na tym, żeby "przywalać", staram się widzieć świat w trochę jaśniejszych barwach niż w rzeczywistości, a to po to, żeby żyć łatwiej. Żart, tak jak urządzenia AGD, ułatwia życie - mówi satyryk, aktor i scenarzysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła: oddałem każdy oddech Teatrowi Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 15:50
To ten człowiek odpowiada za nieodzowny punkt weekendowej ramówki Jedynki, czyli słuchowiska. Janusz Kukuła - reżyser i dyrektor Teatru Polskiego Radia - zdradził kulisy swojej pracy.
rozwiń zwiń