Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
Audio
  • Kinga Baranowska o pasji zdobywania szczytów i przełamywaniu słabości (Już taka jestem/Jedynka)
Kinga Baranowska
Kinga BaranowskaFoto: Polskie Radio

Ale nie cel w górach jest najważniejszy, dlatego potrafiła zwrócić sto metrów przed szczytem. - Każdy sportowiec himalaista chce oczywiście wejść na szczyt, ale nie za wszelką cenę - wyjaśnia. Ważne jest także zaufanie do innych członków zespołu.
Himalaistka wspomina Wandę Rutkiewicz, która zaginęła podczas wyprawy na Kanczendzongę. Przyznaje, że nie preferuje samotnych wejść, jak jej sławna koleżanka.

W środę (26.09) pogromczyni ośmiotysięczników będzie zdobywała… Kopiec Kościuszki w Krakowie. Wejdzie tam z podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, bo jest ambasadorką fundacji, która obchodzi 15-lecie istnienia. Właśnie z tej okazji zorganizowano wyprawę na kopiec, a wraz z osobami ułomnymi i Kingą Baranowską będą się wdrapywali jeszcze Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski. - Oni stanęli na K2, a dla mnie ta góra jest bliska, bo choć nie stanęłam na szczycie, to dwukrotni próbowałam - mówi himalaistka.

Jak będzie wyglądała wyprawa na kopiec? Po co w ogóle wspinać się na szczyty? Co Kinga Baranowska zostawiała na szczytach gór? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taka jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Kinga Baranowska (himalaistka)

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 13.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Krakowie w czerwcu zabrzmi zaczarowana piosenka

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:27
Na krakowskim rynku 14 czerwca niezwykły , 14-ty już Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Obok utalentowanych osób z różnymi niepełnosprawnościami wystąpią gwiazdy polskiej piosenki. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 18 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: wszystko zaczęło się od spotkania z ludźmi i od odruchu serca

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:14
- Zaprzyjaźniłam się z ludźmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi z Fundacji Brata Alberta. Pomagałam im robić spektakle - mówiła w radiowej Jedynce Anna Dymna, aktorka, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń