X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
Audio
  • Kinga Baranowska o pasji zdobywania szczytów i przełamywaniu słabości (Już taka jestem/Jedynka)
Kinga Baranowska
Kinga BaranowskaFoto: Polskie Radio

Ale nie cel w górach jest najważniejszy, dlatego potrafiła zwrócić sto metrów przed szczytem. - Każdy sportowiec himalaista chce oczywiście wejść na szczyt, ale nie za wszelką cenę - wyjaśnia. Ważne jest także zaufanie do innych członków zespołu.
Himalaistka wspomina Wandę Rutkiewicz, która zaginęła podczas wyprawy na Kanczendzongę. Przyznaje, że nie preferuje samotnych wejść, jak jej sławna koleżanka.

W środę (26.09) pogromczyni ośmiotysięczników będzie zdobywała… Kopiec Kościuszki w Krakowie. Wejdzie tam z podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, bo jest ambasadorką fundacji, która obchodzi 15-lecie istnienia. Właśnie z tej okazji zorganizowano wyprawę na kopiec, a wraz z osobami ułomnymi i Kingą Baranowską będą się wdrapywali jeszcze Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski. - Oni stanęli na K2, a dla mnie ta góra jest bliska, bo choć nie stanęłam na szczycie, to dwukrotni próbowałam - mówi himalaistka.

Jak będzie wyglądała wyprawa na kopiec? Po co w ogóle wspinać się na szczyty? Co Kinga Baranowska zostawiała na szczytach gór? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taka jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Kinga Baranowska (himalaistka)

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 13.19

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Krakowie w czerwcu zabrzmi zaczarowana piosenka

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:27
Na krakowskim rynku 14 czerwca niezwykły , 14-ty już Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Obok utalentowanych osób z różnymi niepełnosprawnościami wystąpią gwiazdy polskiej piosenki. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 18 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: wszystko zaczęło się od spotkania z ludźmi i od odruchu serca

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:14
- Zaprzyjaźniłam się z ludźmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi z Fundacji Brata Alberta. Pomagałam im robić spektakle - mówiła w radiowej Jedynce Anna Dymna, aktorka, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń