X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mikołaj Roznerski: dzieciństwo spędziłem na sielskiej, anielskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:56
Aktor Mikołaj Roznerski znany jest szerszej publiczności znany jest z roli w serialu "M jak miłość". W rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiada o swoim dzieciństwie, pracy w zawodzie aktora oraz o swoich marzeniach.
Audio
  • Mikołaj Roznerski prywatnie (Już taki jestem/Jedynka)
Aktor Mikołaj Roznerski w studiu Jedynki
Aktor Mikołaj Roznerski w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mikołaj Roznerski urodził się we Wrocławiu, ale wychował się na wsi. Jak mówi, dzieciństwo upłynęło mu beztrosko i zawsze chętnie do niego wraca we wspomnieniach. - Mój ojciec zajmował się różnymi rzeczami - od hodowli zwierząt, po zakładanie przetwórstwa mięsnego. Potrafię rozbierać krówki i kurczaki – śmieje się aktor.

- Nie mam obaw w mówieniu o tym – dodaje. Ta determinacja i twardość, którą zyskałem od rodziców pomaga mi w zawodzie aktora, ale jednocześnie przeszkadza - przyznaje.

Mikołaj Roznerski ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i studia na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. Aktorstwo to jego pasja, która daje mu dużo satysfakcji.

Gra w którym spektaklu dała mu prawdziwą wiarę w wykonywany zawód? Czy przyjmuje niewygodne role? O czym śni? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.  

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Mikołaj Roznerski (aktor)

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 13.20

abi/ag

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Gornostaj była u Kieślowskiego Weroniką

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 17:03
Miała być dziennikarką, a została aktorką. Wychowywała się w wesołym miasteczku, gdzie sprzedawała bilety. I marzyła o własnym teatrze. W "Podwójnym życiu Weroniki" zagrała Weronikę... głosem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak: rodzice nie chcieli, żebym zajął się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:35
Wokalista urodził się w Kaliszu, gdzie była słynna fabryka pianin. Ale takie pianino nie mieściło się w domu rodziców, choć rodzina była muzykalna, a jej członkowie grali głównie na harmonii i gitarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
rozwiń zwiń