Mikołaj Roznerski: dzieciństwo spędziłem na sielskiej, anielskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:56
Aktor Mikołaj Roznerski znany jest szerszej publiczności znany jest z roli w serialu "M jak miłość". W rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiada o swoim dzieciństwie, pracy w zawodzie aktora oraz o swoich marzeniach.
Audio
  • Mikołaj Roznerski prywatnie (Już taki jestem/Jedynka)
Aktor Mikołaj Roznerski w studiu Jedynki
Aktor Mikołaj Roznerski w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mikołaj Roznerski urodził się we Wrocławiu, ale wychował się na wsi. Jak mówi, dzieciństwo upłynęło mu beztrosko i zawsze chętnie do niego wraca we wspomnieniach. - Mój ojciec zajmował się różnymi rzeczami - od hodowli zwierząt, po zakładanie przetwórstwa mięsnego. Potrafię rozbierać krówki i kurczaki – śmieje się aktor.

- Nie mam obaw w mówieniu o tym – dodaje. Ta determinacja i twardość, którą zyskałem od rodziców pomaga mi w zawodzie aktora, ale jednocześnie przeszkadza - przyznaje.

Mikołaj Roznerski ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i studia na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. Aktorstwo to jego pasja, która daje mu dużo satysfakcji.

Gra w którym spektaklu dała mu prawdziwą wiarę w wykonywany zawód? Czy przyjmuje niewygodne role? O czym śni? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.  

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Mikołaj Roznerski (aktor)

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 13.20

abi/ag

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Gornostaj była u Kieślowskiego Weroniką

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 17:03
Miała być dziennikarką, a została aktorką. Wychowywała się w wesołym miasteczku, gdzie sprzedawała bilety. I marzyła o własnym teatrze. W "Podwójnym życiu Weroniki" zagrała Weronikę... głosem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak: rodzice nie chcieli, żebym zajął się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:35
Wokalista urodził się w Kaliszu, gdzie była słynna fabryka pianin. Ale takie pianino nie mieściło się w domu rodziców, choć rodzina była muzykalna, a jej członkowie grali głównie na harmonii i gitarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
rozwiń zwiń