Mariola Bojarska-Ferenc - dzięki niej fitness trafił do Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:50
Ktoś kiedyś nawet powiedział, że to nasza rodzinna Jane Fonda. Według niej, dzień dobry i zdrowy musi być codziennie. Oprócz fitnessu spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance i jogę fit.
Audio
  • Już taka jestem: Mariola Bojarska-Ferens (Cztery pory roku/Jedynka)
Mariola Bojarska-Ferens
Mariola Bojarska-FerensFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od dziecka marzyła o karierze gimnastyczki artystycznej. Jej trenerka poznała się na jej predyspozycjach i natychmiast zatrudniła choreografa rosyjskiego. - Tak więc chciałam, czy nie chciałam, codziennie musiałam spędzać godzinę przy drążku - wspomina. Piruety kręciła, aż pękały bąble z krwią, jakie tworzyły się na palcach. - Ale do dziś kręcę piruety - zapewnia Mariola Bojarska-Ferenc. Przyznaje, że trenerka była jej drugą matką, która nauczyła ją życia.

Od siódmego roku życia większość czasu spędziła na sali gimnastycznej. - Jak chcesz osiągnąć sukces w sporcie trzeba w to włożyć bardzo dużo pracy i potem to przekłada się na życie zawodowe - podkreśla. Pierwszy klub fitness założyła przy Akademii Wychowania Fizycznego i miała bardzo dużo klientek. Z miejsca stała się też kobieta majętną.

Życie jej nie oszczędzało. Nie załamała się jednak. Czy taka była od dziecka? Co - jej zdaniem - było najlepszą inwestycją w życiu?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Mariola Bojarska-Ferenc (propagatorka aktywności fizycznej, sprowadziła fitness do Polski, dziennikarka, autorka książek, poradników i programów TV)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 10.11 i 10.19

agCzytaj także

Ruch - sprzymierzeniec w walce z rakiem i cukrzycą

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 17:58
Goście Jedynki przekonują, że można wyćwiczyć swoje zdrowie i w przypadku różnych chorób ruch pod kontrolą lekarza może przynieść lepsze wyniki badań. Tzw. fitness medyczny jest zalecany również w przypadku chorób nowotworowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Ucherska: jest we mnie bezkompromisowość

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 15:55
Aktorka młodego pokolenia ma wrażenie, że jest jedyną osobą, która traktuje siebie poważnie. Być może dziewczęcy wygląd powoduje, że czasem jest traktowana z przymrużeniem oka, choć marzy, żeby już grać role dorosłych kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: mam talent do komunikacji z młodzieżą

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:10
- Nie potrafię ściemniać ani kłamać i jeżeli mogę powiedzieć szczerze, że mam jakiś talent, to mam talent do komunikacji z młodzieżą - mówi muzyk w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
rozwiń zwiń