X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariola Bojarska-Ferenc - dzięki niej fitness trafił do Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:50
Ktoś kiedyś nawet powiedział, że to nasza rodzinna Jane Fonda. Według niej, dzień dobry i zdrowy musi być codziennie. Oprócz fitnessu spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance i jogę fit.
Audio
  • Już taka jestem: Mariola Bojarska-Ferens (Cztery pory roku/Jedynka)
Mariola Bojarska-Ferens
Mariola Bojarska-FerensFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od dziecka marzyła o karierze gimnastyczki artystycznej. Jej trenerka poznała się na jej predyspozycjach i natychmiast zatrudniła choreografa rosyjskiego. - Tak więc chciałam, czy nie chciałam, codziennie musiałam spędzać godzinę przy drążku - wspomina. Piruety kręciła, aż pękały bąble z krwią, jakie tworzyły się na palcach. - Ale do dziś kręcę piruety - zapewnia Mariola Bojarska-Ferenc. Przyznaje, że trenerka była jej drugą matką, która nauczyła ją życia.

Od siódmego roku życia większość czasu spędziła na sali gimnastycznej. - Jak chcesz osiągnąć sukces w sporcie trzeba w to włożyć bardzo dużo pracy i potem to przekłada się na życie zawodowe - podkreśla. Pierwszy klub fitness założyła przy Akademii Wychowania Fizycznego i miała bardzo dużo klientek. Z miejsca stała się też kobieta majętną.

Życie jej nie oszczędzało. Nie załamała się jednak. Czy taka była od dziecka? Co - jej zdaniem - było najlepszą inwestycją w życiu?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Mariola Bojarska-Ferenc (propagatorka aktywności fizycznej, sprowadziła fitness do Polski, dziennikarka, autorka książek, poradników i programów TV)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 10.11 i 10.19

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruch - sprzymierzeniec w walce z rakiem i cukrzycą

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 17:58
Goście Jedynki przekonują, że można wyćwiczyć swoje zdrowie i w przypadku różnych chorób ruch pod kontrolą lekarza może przynieść lepsze wyniki badań. Tzw. fitness medyczny jest zalecany również w przypadku chorób nowotworowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Ucherska: jest we mnie bezkompromisowość

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 15:55
Aktorka młodego pokolenia ma wrażenie, że jest jedyną osobą, która traktuje siebie poważnie. Być może dziewczęcy wygląd powoduje, że czasem jest traktowana z przymrużeniem oka, choć marzy, żeby już grać role dorosłych kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: mam talent do komunikacji z młodzieżą

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:10
- Nie potrafię ściemniać ani kłamać i jeżeli mogę powiedzieć szczerze, że mam jakiś talent, to mam talent do komunikacji z młodzieżą - mówi muzyk w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
rozwiń zwiń