X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marian Opania: mój ojciec zginął w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 11:40
- Miałem trzy miesiące, gdy widział mnie ostatni raz. Przyznaję szczerze, że byłem z nim kompletnie niezwiązany – mówił aktor zapytany o swoje relacje z ojcem.  W jaki sposób brak ojca wpłynął na jego życie?
Audio
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość audycji opowiadał, że jego ojciec - porucznik Zych, zginął mając 39 lat. Był dowódcą dwóch kompanii. Gdy we wrześniu wybuchła wojna najpierw bronił lotniczej bazy w Dęblinie, a potem po otoczeniu przez Niemców trafił do Oflagu.

- Po dwóch miesiącach uciekł, przebrał się za pielęgniarkę, wyszedł bramą i wrócił do Puław. Pracował jako sekretarz gminy i działał w obwodzie AK. W naszym salonie odbywały się zebrania. Mama mówiła, że w szafie było trzymane coś niebezpiecznego. Niestety nastąpiła wsypa i ojciec musiał uciekać do Warszawy, gdzie ukrywał się u rodziny na Żoliborzu – powiedział Marian Opania.

Aktor przyznał, ze czuł się tak bardzo niezwiązany ze swoim ojcem, że nawet, gdy chodził na symboliczną mogiłę na Powązki nie interesowało go, czy tam leży jego ojciec czy inny bohater Powstania Warszawskiego.

Jak zginął porucznik Zych? Od kogo Marian Opania dowiedział się o okolicznościach śmierci ojca?  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

>>>Pierwsza część rozmowy z Marianem Opanią: Marian Opania: nie warto było zostawać aktorem<<<

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Marian Opania (aktor)

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 10.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kpt. Krzysztof Baranowski: żeglowanie to wyprawa w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 12:37
- Jeśli ktoś spróbuje, to od razu zrozumie, że warto się tym zajmować. Najlepiej w młodym wieku 6-12 lat. A wieku starszym wyjście na ocean pozwala zmierzyć się z tym ogromnym  żywiołem i niebezpieczeństwem na co dzień – mówił w audycji "Już taki jestem" kpt. Krzysztof Baranowski, pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Makowski: kabaret OT.TO wspominam fantastycznie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:09
Najpierw aktor kabaretu OT.TO, teraz – solista. Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Chemii. Ma też za sobą epizod telewizyjny. Ryszard Makowski to człowiek wielu specjalności.
rozwiń zwiń