X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Dymna: byłam zmuszona do wejścia w szalony świat artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:39
- Nauczyłam się funkcjonować w różnych światach aktorstwa - mówi w cyklu "Już taka jestem" w "Czterech porach roku" Anna Dymna. Aktorka opowiada o tym, jak wyglądały początki jej kariery i dlaczego była obsadzana w filmach najwybitniejszych reżyserów.
Audio
  • Rozmowa z aktorką Anną Dymną (Już taki jestem/Jedynka)
  • Rozmowa z aktorką Anną Dymną cz.2 (Już taki jestem/Jedynka)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Grzegorz Śledź / Polskie Radio

Anna Dymna twierdzi, że duży wpływ na jej życie miała wspierająca ją matka. - Moja mama uczyła mnie bez słowa, jak trzeba żyć i jaki należy mieć stosunek do ludzi - zaznacza. Mówi także, że dzięki matce nauczyła się zachwycać otaczającym ją światem. - Uważam, że prawdziwym skarbem jest przebywanie wśród wartościowych ludzi - dodaje.

Aktorka uważa, że miała sporo szczęścia, bo została doceniona w możliwe najlepszym dla niej momencie życia. Jak mówi, wiedziała, że dostaje propozycje ról tylko dzięki swojej oryginalności. - Wiedziałam, że muszę być sumienna i pracowita, bo dzięki temu kiedyś ktoś będzie kojarzył mnie z tymi cechami i proponował współpracę - twierdzi Anna Dymna. - Byłam zmuszona do tego, by wejść w szalony świat artystów i nauczyć się kląć. Uważam, że słowo jest brzydkie wtedy, kiedy jest używane w złym celu - dodaje.

- Przemijanie niesie za sobą różne niedogodności i gdyby nie siła mojego charakteru, to po spojrzeniu w lustro mogłabym się powiesić - mówi artystka. Uważa, że teatr przedłuża sprawność fizyczną, a praca na jego deskach daje aktorom życiodajną adrenalinę. - Często rezygnowałam z roli w filmie po to, aby zagrać w teatrze. Może to było głupie, ale to właśnie teatr dał mi poczucie długowieczności - dodaje aktorka.

O miłości mówi, że istnieje tylko jeden jej rodzaj - miłość, która nie stawia warunków i pojawia się z znikąd. Uważa, że ciężko jest po stracie bliskiej osoby przekłuć energię straty na taką, która będzie człowiekowi towarzyszyła i budowała go. O swoim byłym mężu - Wiesławie Dymnym mówi, że nauczył ją prawdziwego życia.

Czy według Anny Dymnej istnieje recepta na bycie dobrym aktorem? Jakie doświadczenia z przeszłości doprowadziły aktorkę do upragnionego celu? Czy, żeby zaistnieć w aktorstwie trzeba posiadać ogromny talent? Jak aktorka wspiera swojego syna? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Anna Dymna (aktorka)

Data emisji: 26.03.2019, 28.03.2019

Godzina emisji: 10.15

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Gorzelak: w życiu nie ma co się napinać, bo ono płynie swoim strumieniem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 12:34
Aktorka, patrząc na jej drogę zawodową, uważa się za kobietę szczęśliwą, bo przekonała się, że cokolwiek sobie zaplanujemy, to niekoniecznie musi się spełnić. Jako początkująca aktorka nigdy nie przypuszczała, że będzie prowadzić dobroczynną fundację i będzie grać dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Hrechorowicz: najlepsze zdjęcia to te, które mamy w głowie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 16:39
Andrzej Hrechorowicz to fotograf prezydenta, który został nagradzany m.in. w konkursie Press Foto. Planował zostać nauczycielem, nie spodziewał się, że sytuacja, którą uwiecznił na zdjęciu, poprowadzi jego karierę w kierunku fotografii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kasprzyk: wakacje all inclusive są dla mnie za nudne

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 14:08
Wszystkie postaci, w które się wciela są zaczepne, niejednoznaczne, z jednej strony wulgarne, ale z drugiej - delikatne wrażliwe, serdeczne.  - Takie role są najlepsze, w których można mieć tę charakterystyczność - mówiła aktorka Ewa Kasprzyk.
rozwiń zwiń