Małgorzata Pieńkowska: właściwie miałam studiować psychologię

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 14:32
Ukształtował ją teatr i rodzina. Aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Pieńkowska w audycji Jolanty Fajkowskiej wraca wspomnieniami do lat dzieciństwa, opowiada o rodzinie, życiowych pasjach, sporcie i o tym dlaczego wybrała zawód aktorki.
Audio
  • Małgorzata Pieńkowska o swojej drodze do aktorstwa
aktorka Małgorzata Pieńkowska
aktorka Małgorzata PieńkowskaFoto: PAP/TVP Marta Gostkiewicz

- Właściwie chciałam iść na psychologię, nawet złożyłam odpowiednie dokumenty - powiedziała Małgorzata Pieńkowska. Podkreśla, że w szkole często brała udział w konkursach recytatorskich, rozmawiała ze znajomymi o literaturze, dlatego ostatecznie wybrała szkołę teatralną. 

Aktorka zdradza, jak praca w serialu "M jak miłość" dała jej siłę w walce z chorobą. - W czasie grania w serialu zachorowałam i wtedy podano mi pomocną dłoń. Serial nie pozwolił mi na słabość, na wejście w chorobę, ja cały czas pracowałam. Nie lubię opowiadać o chorobie, ale teraz o tym mówię, w kontekście tego, że bardzo dużo temu serialowi zawdzięczam - dodaje Małgorzata Pieńkowska. 

Jednym z sukcesów aktorki jest zagranie monodramu "Zofia", przejmującej opowieści o matkach żołnierzy Armii Krajowej. Za tę rolę aktorka otrzymała nagrodę Prezydenta Olsztyna oraz nagrody indywidualne w ramach Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora "Solo".

Małgorzata Pieńkowska, w audycji "Już taka jestem" wspomina postać Andrzeja Łapickiego, jako jej "ukochanego profesora". 

Jakie plany ma aktorka na najbliższy czas? Czy jest coś czego żałuje? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taka jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Małgorzata Pieńkowska (aktorka filmowa i teatralna) 

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 10.15 

ans/ ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Rowicka: aktorka, babcia, działaczka społeczna

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 09:00
- Zawód aktorki nie jest łatwy, ma charakter chimeryczny i potrzeba naprawdę dużo sił, by wytrwać, a jednocześnie daje nieprawdopodobną satysfakcję - mówi Halina Rowicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: byłam zmuszona do wejścia w szalony świat artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:39
- Nauczyłam się funkcjonować w różnych światach aktorstwa - mówi w cyklu "Już taka jestem" w "Czterech porach roku" Anna Dymna. Aktorka opowiada o tym, jak wyglądały początki jej kariery i dlaczego była obsadzana w filmach najwybitniejszych reżyserów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Ciunelis: posiadanie pięciorga dzieci to także wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 11:54
Aktorka kojarzona jest z rolami m.in w takich filmach, jak "Dzień świra", czy "Dziewczęta z Nowolipek". Spełnia się na wielu płaszczyznach artystycznych, ale także jako matka pięciorga dzieci. 
rozwiń zwiń