Katarzyna Herman: aktor to trochę cyrkowy zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:02
Katarzyna Herman w dzieciństwie zapragnęła występować w cyrku, ale odradziła jej to mama wskazując, że trzeba być doskonale wyćwiczonym fizycznie. W końcu została aktorką, ale sprawność fizyczna też jest dla niej ważna.
Audio
  • Katarzyna Herman o sobie (Już taka jestem/Jedynka)
Katarzyna Herman
Katarzyna HermanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

A zainspirował ją film z Charlie Chaplinem, którego akcja działa się w cyrku. Skoro nie mogła pójść do szkoły cyrkowej, poszła do szkoły baletowej, a dopiero potem trafiła do zawodu aktorki. Podkreśla, że sprawność fizyczna przydaje się w każdym spektaklu, tylko w każdym inaczej.

- To, żeby ciało było sprawne, żeby było zdrowe, żeby mnie słuchało jest ważne w każdym przedstawieniu, a zdarza się, że nawet w serialach, które są mniej wymagające - mówi gość Jolanty Fajkowskiej. - To się przydaje, my jesteśmy trochę takim zawodem cyrkowym - dodaje.

Co się zdarzyło, kiedy ostatnio Katarzyna Herman próbowała zrobić szpagat? Jakie są jej siostry, a ma ich sześć? Które filmy są dla niej ważne? Czy żałuje, że nie zagrała w którymś filmie? Jaki jest jej cel na najbliższe lata?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taka jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Katarzyna Herman (aktorka filmowa i teatralna) 

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 10.15 

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Hrechorowicz: najlepsze zdjęcia to te, które mamy w głowie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 16:39
Andrzej Hrechorowicz to fotograf prezydenta, który został nagradzany m.in. w konkursie Press Foto. Planował zostać nauczycielem, nie spodziewał się, że sytuacja, którą uwiecznił na zdjęciu, poprowadzi jego karierę w kierunku fotografii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Ciunelis: posiadanie pięciorga dzieci to także wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 11:54
Aktorka kojarzona jest z rolami m.in w takich filmach, jak "Dzień świra", czy "Dziewczęta z Nowolipek". Spełnia się na wielu płaszczyznach artystycznych, ale także jako matka pięciorga dzieci. 
rozwiń zwiń