Jolanta Omilian-Quattrini: zatraciło się kryterium oceny piękna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:00
Uczyła się śpiewu od 16. roku życia, a jej nauczycielami byli m.in. śpiewaczka prof. Stella Andrzejowska i włoski maestro Rodolfo Celletti, największy znawca belcanta. Dzisiaj jest doktorem sztuki muzycznej na uniwesytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Gościem cyklu "Już taka jestem" była śpiewaczka operowa, Jolanta Omilian-Quattrini. 
Audio
  • Jolanta Omilian-Quattrini o życiu, nauce śpiewu i rodzinie (Już taka jestem/Jedynka)
Jolanta Omilian
Jolanta OmilianFoto: W. Kusiński/ Polskie Radio

Artystka wraca w audycji pamięcią do okresu dzieciństwa i babci, która zachęciła ją do śpiewania. - Dziadkowie byli bardzo muzykalni. Mama ma piękny głos, ale nigdy nie śpiewała. Z kolei brat mojej babci cudownie grał na skrzypcach - powiedziała Jolanta Omilian-Quattrini.

Solistka występowała na wielu zagranicznych scenach, m.in. w Filadelfii, Wiedniu, Barcelonie, gdzie zachwycała publiczność swoim wokalem. Gość Jolanty Fajkowskiej podkreśla, że dzisiaj jest wielu uczniów, ale niewielu mistrzów. - Ktoś niedawno powiedział, że jest wielu uczniów, ale niewielu mistrzów i taka jest prawda. Myślę, że wielką bolączka dzisiejszych czasów, jeśli chodzi o stronę wokalną jest to, że zatraciło się kryterium oceny piękna. Wystarczy ze ktoś głośno krzyczy, że jest efektowny, że robi rzeczy pozaartystyczne i te są uwodzące - dodaje. 

Gdzie artystka poznała swojego męża? Kogo najbardziej ceni ze śpiewaków operowych?  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Jolanta Omilian-Quattrini (śpiewaczka operowa) 

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 10.15 

ans/kh


Czytaj także

Izabelę Kopeć inspiruje piękno nie tylko w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 16:01
Izabella Kopeć to mezzosopran liryczny. Śpiewa zarówno arie operowe, jak i muzykę pop. Podkreśla, że śpiewa dla ludzi, bo ich uwielbia. - Bez publiczności nic by się zadziało - zwraca uwagę w audycji "Ju żtaka jestem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Nowacki. Teksty dla niego pisał sam Edward Stachura

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 14:32
Z urodzenia lwowiak, założyciel zespołu Homo Homini, a ostatnio… tata. Co wiemy o Aleksandrze Nowackim?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kępczyński: moje marzenia się spełniły

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 15:39
Wystawiane przez dyrektora Teatru Muzycznego Roma musicale biją rekordy popularności. Wkrótce po raz 400 będzie grany musikal "Piloci". W połowie czerwca spektakl ma zejść ze sceny, ale być może zostanie pokazany za granicą.
rozwiń zwiń