X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bujak. "Ducha wiary i religii przekazał fotografiom"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 14:41
Adam Bujak - autor 150 albumów fotograficznych. W cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem" opowiedział o tym, co najchętniej uwieczniał na swoich zdjęciach, dlaczego szczególnie podziwia sztukę, na której widnieje Matka Boża oraz jak wspomina swoją przyjaźń z papieżem Janem Pawłem II. 
Audio
  • Rozmowa z Adamem Bujakiem (Już taki jestem/Jedynka)
Adam Bujak
Adam BujakFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Fotograf mówi, że jego przygoda z aparatem rozpoczęła się w latach 50-tych. - Był to czas, w którym fotografowałem Oświęcim pożyczonym wówczas aparatem - wspomina. Dodaje, że każdy z jego albumów poświęcony jest zupełnie innemu wydarzeniu. Prowadząca audycje komentuje, że albumy Adama Bujaka są pełne górnolotnych idei, w których nie ma miejsca na "opowieści o niczym". 

Adam Bujak wychwala dzieła sztuki, na których znajduje się Matka Boża twierdząc, że wielu ludzi nie ma pojęcia jak wiele dzieł istnieje na świecie, które przedstawiają narodziny matki Jezusa Chrystusa. - Zaglądałem do sanktuariów kompletnie mi nieznanych i wtedy poczułem, że ludziom trzeba tę Matkę Bożą pokazać - słyszymy.

Fotograf w czasach pontyfikatu Jana Pawła II marzył o cyfrówce, z której aktualnie korzysta. Przyznaje, że nowocześniejszy sprzęt pozwalałby mu na lepsze uchwycenie mistycyzmu. Dodaje, że papież pozwalał mu eksplorować te miejsca w Watykanie, do których większość ludzi nie miała dostępu. 

Jak wygląda recepta na zrobienie dobrego zdjęcia według Adama Bujaka? Jaki wspomnienie z Janem Pawłem II utkwiło w jego pamięci najbardziej? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Adam Bujak (fotograf, autor 150. albumów)

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 10.15

K.A/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Kępczyński: moje marzenia się spełniły

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 15:39
Wystawiane przez dyrektora Teatru Muzycznego Roma musicale biją rekordy popularności. Wkrótce po raz 400 będzie grany musikal "Piloci". W połowie czerwca spektakl ma zejść ze sceny, ale być może zostanie pokazany za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Buczkowska: zawsze miałam szczęście do reżyserów i realizowanych projektów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 16:06
Małgorzata Buczkowska to teatralna wychowanka szkoły Machulskich. Artystka znana z takich seriali jak "Barwy szczęścia" i "Londyńczycy" opowiedziała w radiowej Jedynce o tym, co by zrobiła, gdyby mogła cofnąć czas i jak początkowo wyglądało jej życie, zanim zdecydowała się wejść na ścieżki aktorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Tupaczewski: zatęskniłem za tym, by pokazać inną twarz

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 11:22
– Odcięcie się od backgroundu kabaretowego było trudną decyzją, która długo we mnie dojrzewała – powiedział w Jedynce Wiesław Tupaczewski, satyryk kabaretu OT.TO. Artysta właśnie wydał debiutancką płytę zatytułowaną "Listy". Podkreślił, że rozpoczęcie kariery muzycznej nie kończy jego przygody z kabaretem.  
rozwiń zwiń