Maciej Miecznikowski: potrzebuję życia rodzinnego, aby móc się wyciszyć

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 14:19
Maciej Miecznikowski znany z formacji "Leszcze" mówił "kombinuj dziewczyno", a w dzieciństwie nazywano go "Moniuszkiem". W "Już taki jestem" opowiedział o tym, dlaczego chciał rozwijać się poza zespołem, jak ważne są dla niego korzenie etniczne i kiedy odnalazł prawdziwą miłość.
Audio
  • Rozmowa z Maciejem Miecznikowskim o jego życiu prywatnym i twórczości (Już taki jestem/Jedynka)
Maciej Miecznikowski
Maciej Miecznikowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Maciej Miecznikowski powiedział, że "od zawsze w tych Leszczach był, ale urlopował trochę". Chciał więcej pograć w operze i teatrze. Wydał także w tym czasie swoje cztery solowe płyty.

- Z wykształcenia jestem śpiewakiem operowym i mam magistra z basu - powiedział artysta. Przyznał, że zawsze zastanawiał się nad tym, co robią artyści, że przez lata śpiewają na tak wysokim poziomie. - Pytałem się pani Ireny Santor jak to robi, że tak świetnie śpiewa, a ona odparła, że musi się z wiekiem częściej się rozśpiewywać - wspomniał Maciej Miecznikowski zauważając, że ćwiczenie głosu jest jak siłowania, na której ciągle wprawiamy w ruch swój mięsień. 

Muzyk opowiedział, że swoją małżonkę spotkał, gdy oboje "byli już po 30-stce". Stwierdził, że jest to wiek, w którym ludzie znają samych siebie i wiedzą, czego chcą od życia. - Jestem osobą, która potrzebuje życia rodzinnego, aby móc się wyciszyć i w spokoju popracować - dodał. 

Jak na artystę wpłynęły Kaszuby i w jaki sposób jest z nimi związany? Kto jest dla niego wzorem? Czy potrzebuje w życiu mistrzów? Czyje plakaty w dzieciństwie wieszał na swoich ścianach? Kto pierwszy dostrzegł w nim talent?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Prowadzi: Jolanta Fajkowska 

Gość: Maciej Miecznikowski (artysta, muzyk)

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 10.15

K.A/ans


Czytaj także

Cezary Gurjew: żeby odnosić sukcesy w sporcie trzeba być wspaniałym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:20
Zawodowo jest szefem redakcji sportowej Programu Pierwszego Polskiego Radia, a prywatnie bardzo lubi teatr. Gościem Jolanty Fajkowskiej był dziennikarz sportowy Cezary Gurjew. 
rozwiń zwiń