Emilian Kamiński: na początku tylko ja wierzyłem, że będę mieć własny teatr

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:45
Wkrótce minie 10 lat od momentu, w którym rozpoczął działalność Teatr Kamienica. Emilian Kamiński wspomina spotkanie sprzed lat z Aleksandrem Bardinim, który radził mu, że jak będzie zakładał teatr, to ten teatr powinien być w centrum. - Skąd on wtedy wiedział, że ja będę zakładał teatr, nie wiem - przyznaje aktor.
Audio
  • Emilian Kamiński o Teatrze Kamienica (Już taki jestem/Jedynka)
Emilian Kamiński
Emilian KamińskiFoto: Polskie Radio

Rodzice nie chcieli, żeby został aktorem. Skończył technikum ekonomiczne i miał być księgowym. Niewiele z tego, czego się uczył przydało się w teatrze, gdzie musi umieć liczyć pieniądze, gdyż nie dostaje dotacji.

We wrześniu spełniło się kolejne marzenie Emiliana Kamińskiego. Powstała policealna szkoła rzemiosł artystycznych KamArti, przygotowująca specjalistów od światła, dźwięku i multimediów. Uczy się tam starszy syn aktora.

Aktor i dyrektor podkreśla, że stara się, aby repertuar niósł ze sobą misje. Najnowszym takim przedstawieniem będzie spektakl o hejcie w sieci ze scenariuszem i w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, laureata Nagrody Mediów Publicznych 2019.

Jakie jeszcze spektakle niosą ze sobą misję? Czy zona nie aktorka wytrzymałaby jego tryb pracy? Jaki spektakl jest grany 13 grudnia? Czy można rozmawiać z drzewami?

Posłuchaj całej rozmowy.

Uroczysta gala wręczenia Nagród Mediów Publicznych Uroczysta gala wręczenia Nagród Mediów Publicznych


***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Emilian Kamiński (aktor, dyrektor Teatru Kamienica)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 10.16

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emilian Kamiński: najbardziej lubię teatr

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 15:30
Aktor Emilian Kamiński jest człwiekiem wielu talentów. Ale - jak deklaruje - najbliżej mu do teatru. - To dla mnie najszlachetniejsza ze sztuk, bo biorę za nią odpowiedzialność - mówi w audycji "Nieznani znani".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilian Kamiński: teatr to sacrum

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 14:19
- Życie nie jest łatwe. Dlatego teatr to takie miejsce, które ma dać oddech i katharsis - mówi Emilian Kamiński, aktor, reżyser, pisarz i założyciel Teatru Kamienica. Dlaczego prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzie drzewo, spłodzić syna i.... założyć teatr?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultura na rozpoczęcie dnia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 05:05
Emilian Kamiński opowiada o nowym sezonie w Teatrze Kamienica w Warszawie, Marcin Perchuć o wyreżyserowanej przez siebie sztuce komediowej "Blef", Jan Młynarski oraz Marek Dyjak o premierowych nowych płytach, a Julia Kamińska o dubbingu nie tylko w bajce "Playmobil Film".
rozwiń zwiń