X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Pietrzak: moje piosenki są uniwersalne

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 10:40
Do dziś znamy i śpiewamy "Gdzie ci mężczyźni", "Czy te oczy mogą kłamać", "Pamiętajcie o ogrodach", "Dziewczyna z PRL-u", a piosenka "Żeby Polska była Polską" stała się nieoficjalnym hymnem. Teraz swoje największe przeboje razem z grupą młodych artystów nagrał na płytę "Toast". Płytę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Audio
  • Jak Pietrzak o płycie "Toast" (Już taki jestem/Jedynka)
Jan Pietrzak
Jan Pietrzak Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

- Płyta jest bardzo dla mnie świeża, bo jest dużo piosenek zaśpiewanych przez młodych ludzi z inną wyobraźnią zupełnie, w inny sposób muzycznie - podkreśla w rozmowie z Jolantą Fajkowską Jan Pietrzak.

- Moje piosenki są dosyć komunikatywne, celowo pisane do odbioru przez różne warstwy, sfery i klasy, więc nie ma tu pułapek. Chodzi o to, żeby młodzież śpiewała z dzisiejszą wrażliwością, bo są to piosenki uniwersalne. Świetne zespoły, świetni muzykanci, dużo młodzieży i Jan Pietrzak jako emeryt w tym gronie - dodaje.Co Jan Pietrzak uważa za największy sukces swojego życia? Co robi, kiedy zapomni tekst piosenki? Kogo z przeszłości chciałby spotkać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Jan Pietrzak (satyryk, aktor, piosenkarz)

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 21.33

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Pietrzak: ważne jest, żeby mieć bliskie nam osoby w pamięci

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 14:11
- Trzeba pamiętać o przekazywaniu wiedzy i dokonań naszych przodków następnym pokoleniom. To buduje nas jako naród, jako wspólnotę, wyróżnia - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jan Pietrzak, satyryk.
rozwiń zwiń