X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alicja Węgorzewska: mówią na mnie "matka-dyrektor"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 11:14
Oficjalnie zadebiutowała w 1992 roku w operze Claudio Monteverdiego "Koronacja Poppei" na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Kilka lat później zaczęła odnosić sukcesy także za granicą. Jest Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. 
Audio
  • Jaka jest Alicja Węgorzewska? (Już taka jestem/Jedynka)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Obecnie Alicja Węgorzewska gra tytułową rolę w operze "Maria de Buenos Aires". - Jest wstrząsająca. Pełnokrwista. Tragiczna. Wyciska łzy. Budzi skrajne emocje. To bardzo mroczny spektakl dla dorosłych - mówi śpiewaczka. - Każda kobieta może znaleźć cząstkę siebie w Marii, cząstkę swojej historii - dodaje. 

Czy łatwo jest śpiewać z takim dramatyzmem? Czy tego można się nauczyć? Alicja Węgorzewska ocenia, że "chyba człowiek się z tym rodzi", ale dodaje, jednocześnie, że doświadczenia życiowe także odgrywają tu duże znaczenie. - To nie jest rola dla dwudziestoletniej dziewczyny - zaznacza. 

Warszawska Opera Kameralna/Youtube

Jest nie tylko matką, co uważa za najważniejszą rolę w swoim życiu, ale także szefową. - Mówią na mnie złośliwie czasami "matka-dyrektor" - zdradza Alicja Węgorzewska i dodaje, że "okresowo dopada ją temat przemijania". - Chociaż to nie jest jeszcze może taki wiek, ale dla śpiewaczki jest to powolne odchodzenie. Może czuję się pewniejsza w podejmowaniu decyzji i coraz częściej podejmuję trafne decyzje w życiu, ale coraz częściej czuję także zmęczenie fizyczne - mówi Alicja Węgorzewska. 

 Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 21.33

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jolanta Omilian-Quattrini: zatraciło się kryterium oceny piękna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:00
Uczyła się śpiewu od 16. roku życia, a jej nauczycielami byli m.in. śpiewaczka prof. Stella Andrzejowska i włoski maestro Rodolfo Celletti, największy znawca belcanta. Dzisiaj jest doktorem sztuki muzycznej na uniwesytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Gościem cyklu "Już taka jestem" była śpiewaczka operowa, Jolanta Omilian-Quattrini. 
rozwiń zwiń