Nowe wyzwania w życiu Andrzeja Mastalerza

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 15:41
Ten głos jest bardzo dobrze znany słuchaczom Polskiego Radia z wielu czytanych przez niego książek. Tak jak jego ojciec miał zostać kolejarzem, a tymczasem ukończył Studium Aktorskie Teatru Lalek przy Teatrze Zagłębia w Warszawie oraz Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu. Gościem Jolanty Fajkowskiej był Andrzej Mastalerz. 
Audio
  • Andrzej Mastalerz o nowych wyzwaniach (Już taki jestem/Jedynka)
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kręta droga do aktorstwa 

W rozmowie z Jolantą Fajkowską artysta zdradził, że warto być aktorem pod warunkiem, że kocha się ten zawód i daje on spełnienie. Jego droga do tego zawodu była kręta, gdyż  trafił do technikum kolejarskiego i podobnie jak ojciec - miał być kolejarzem. - Część mojej rodziny pracowała na kolei: ojciec, wujostwo i ja też z taką siłą rozpędu trafiłem do szkoły kolejowej - mówił Andrzej Mastalerz. 

Czas na nowe wyzwania 

Po studiach aktor związał się z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi (1990-1998), a następnie z Teatrem Studio w Warszawie (od 1998). Pierwszą znaczącą rolę - chłopaka o ksywie "Pasza" - zagrał w "Nad rzeką, której nie ma" (1991) Andrzeja Barańskiego. Barański obsadził go także w swym następnym filmie - "Kawalerskie życie na obczyźnie" (1992). 

Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania w życiu aktora, który podjął się reżyserii sztuki "Naprzód Freedonio!" autorstwa Mortimera Rogera. To komedia polityczna opowiadająca o sytuacji w fikcyjnym państewku ubiegającym się o akces do Unii Europejskiej. Kraju, w którym panuje korupcyjny chaos i mnogość przeróżnych machloi. W sztuce dokonano umiejętnego połączenia elementów humorystycznych i namysłu nad mechanizmami polityki. Fikcyjna Freedonia jest niedookreślona i na tyle uniwersalna, by móc zidentyfikować ją z wieloma europejskimi państwami. - To jest współczesna polityka ukazana żartobliwie. Sztukę napisał Anglik, który nie był zwolennikiem brexitu, natomiast bardzo krytycznie patrzy na to co się dzieje w Unii z dużym dystansem i poczuciem humoru - powiedział aktor. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Andrzej Mastalerz (aktor, reżyser)

Data emisji: 20.02.2020 r.

Godzina emisji: 21.34

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Bogdańska: nie wyobrażałam sobie pracy w innym zawodzie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 12:00
Walizkę teatralną i filmową niesie od wielu lat z wraz z mężem Markiem Koterskim. Zagrała w jego filmach: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy "7 Uczuć". Aktorka wszechstronna i "kobieta o wielu twarzach".  Gościem Jolanty Fajkowskiej była aktorka Małgorzata Bogdańska.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zenon Żyburtowicz: gdybym się jeszcze raz urodził to robiłbym to samo

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 11:27
Zenon Żyburtowicz-  fotografik, reporter, podróżnik, publikujący swoje prace w prasie polskiej: "Moda i Styl", "Kobieta i życie", "Pani" i zagranicznej: "Schweizer Illustrierte", "Die Welt", "Die Ganze Woche".  Autor albumów fotograficznych, zdjęć na potrzeby kampanii reklamowych filmów fabularnych. O swojej fotograficznej pasji opowiedział Jolancie Fajkowskiej w audycji "Już taki jestem". 
rozwiń zwiń