20. Przystanek Woodstock. Jesteśmy tam dla Was!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:15
Przystanek Woodstock 2014 - jedyny taki festiwal we wszechświecie - czas zacząć! Tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo. Bądźcie z nami, Jedynkowymi "woodstockowiczami"! Startujemy już 31 lipca...
Audio
  • 20. Przystanek Woodstock - Mariusz Filar sprawdza, co dzieje się o świcie na polu namiotowym (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Sceny gotowe, służby dbają o bezpieczeństwo, Budka Suflera ćwiczy - relacja z Krzysztofa Horwata (Aktualności Jedynki)
  • Uczestnicy 20. Przystanku Woodstock uczczą 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Instytut Pamięci Narodowej debiutuje na Przystanku Woodstock (Z kraju i ze świata/Jedynka)
  • 20. Przystanek Woodstock. "Tu nikt nikogo nie ocenia. Można być sobą"' - o swoich ubiorach i diecie opowiadają uczestnicy festiwalu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Woodstockowicze oddają honorowo krew - już po raz 9. (Aktualności Jedynki)
Publiczność Przystanku Woodstock
Publiczność Przystanku WoodstockFoto: Robert Grablewski/mat. promocyjne

Nie bez kozery Program Pierwszy Polskiego Radia kolejny już raz patronuje temu muzyczno-kulturalnemu wydarzeniu, bo jak mówi Jurek Owsiak i w tym roku "Będzie się działo!".

Podczas tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata, który odbywa się w Kostrzynie nad Odrą zagrają: Budka Suflera ze swoim ostatnim koncertem oraz Marika, Piersi, Volbeat, Ska-P, Skid Row, Ky-Mani Marley, Accept, Hatebreed, Skindred, Acid Drinkers, Coma, Lao Che, Jelonek, Protoje, Kapela ze Wsi Warszawa, T.Love, The Bill.

Nasi specjalni wysłannicy są już na miejscu! Relacje z festiwalu na naszej antenie od 30 lipca do 2 sierpnia:

Jurek Owsiak przed otwarciem: będzie się działo! >>

Włodzimierz Izban: Mazowsze wraca na Woodstock, bo tak chcieli słuchacze >>

Władze Kostrzyna i regionu: 20. Przystanek Woodstock. "Ten festiwal stał się naszą marką" >>

Woodstockowe lekcje historii - gry, sztuka i cisza, która mówi wiele >>

- sobota 2 sierpnia - rozmowa w "Sygnałach dnia", relacja w serwisie o godz. 9.00.

Wszystkie doniesienia oraz zdjęcia z 20. Przystanku Woodstock znajdziecie na stronie internetowej Jedynki.

/

Przystanek Woodstock z  Jedynką – zobacz co się działo w ubiegłym roku >>>

Przystanek Woodstock, to nie tylko muzyka i "tańce wojenne" na nieubitej, by nie rzec błotnistej, ziemi - czyli pogowanie. To również szereg przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych. Ot, choćby słynna Akademia Sztuk Przepięknych , agora, na której prowadzone są ważkie dyskusje dotyczące współczesnego świata. W tym roku wśród gości Akademii będzie reżyserka Agnieszka Holland , twórca mikrokredytów i noblista Muhammad Yunus, aktor Bogusław Linda oraz twórcy z Teatru 6. piętro, którzy zaprezentują spektakl "Bóg mordu" (na kanwie sztuki Yasminy Rezy powstał film "Rzeź" Romana Polańskiego). Z aktorami, a także reżyserką Małgorzatą Bogajewską i scenografem Maciejem Chojnackim, woodstockowicze spotkają się także na wykładzie.

Podczas tegorocznej edycji Woodstock będą też królować organizacje pozarządowe. - Całe wzgórze będzie nimi pokryte. W ten sposób pokazujemy, że 25 lat niepodległej Polski to nowy obraz działań wolontariackich. To te organizacje tworzą także Przystanek Woodstock - podkreślał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na antenie Jedynki.

(pkur/asz)

Czytaj także

Tydzień nagród i wdzięczności Jurka Owsiaka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 21:03
Nagrody od Konfederacji Lewiatan, miesięcznika "Zwierciadło" oraz województwa lubelskiego trafiły do szefa WOŚP oraz jego żony Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. - Nie omieszkam w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy z nami współpracują, ale i tym, którzy są z nami tylko przez chwilę podczas Finału - powiedział Jurek Owsiak w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finaliści konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" zaśpiewają o pierwszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 19:36
- Chcemy zwrócić tym konkursem uwagę Ministerstwa Edukacji, aby wytyczne programu pierwszej pomocy znalazły się na stałe w podręcznikach. Mam nadzieję, że od września 2015 roku będą już mogły z nich korzystać dzieci z klas I-III szkoły podstawowej - mówił w Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oj, będzie się działo!". Aż 75 zespołów zagra na 20. Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 18:00
- Mała Scena będzie bardzo rockowa, ale zabrzmi też jazz i muzyka poważna. Zakończyliśmy już eliminacje więc nasz skład zamykają: Shata QS, be.my, Ukeje, Wild Pig, Enclose, The Sixpounder, Mama Selita, Zmaza i Know - mówił w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak: zabierzcie ze sobą na Przystanek Woodstock rodziców

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:39
- To festiwal, na którym Wasi rodzice znajdą dla siebie mnóstwo wspaniałych rzeczy. Wspomnę tylko o koncercie Budki Suflera na głównej scenie, który będzie podsumowaniem 40 lat działalności tej najbardziej znanej polskiej kapeli - mówił w Jedynce szef Fundacji WOŚP.
rozwiń zwiń