Bruno Schulz nieznany

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:35
W kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Dosłownie kultura" spotkamy się z Agatą Tuszyńską, pisarką i autorką scenariusza do filmu dokumentalnego Adama Sikory o Brunonie Schulzu.
Portret Brunona Schulza z tablicy pamiątkowej umieszczonej na domu rodzinnym artysty w Drohobyczu
Portret Brunona Schulza z tablicy pamiątkowej umieszczonej na domu rodzinnym artysty w DrohobyczuFoto: J. Naus/Wikipedia

Film złożony jest z wywiadów Agaty Tuszyńskiej z ludźmi, którzy znali artystę, oraz z animacji i scen inscenizowanych. Jego premierę zaplanowano jeszcze w tym roku.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

W rozmowie z Joanną Sławińską Agata Tuszyńska opowie nam m.in. o tym, jak odkrywała Brunona Schulza. Poznamy też historię narzeczonej artysty - Józefiny Szelińskiej.

Wywiady Joanny Sławińskiej z cyklu "Dosłownie kultura" na antenie radiowej Jedynki w poniedziałki i czwartki o godz. 17.18. Zapraszamy.

tj/kd

Czytaj także

Bruno Schulz: Wielkość rozsiana jest skąpo w planie świata

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 06:00
Jego twórczość to historia słabości, zawiłości psychiki, wciąż przypominających o sobie obsesji i kompleksów. Bruno Schulz – pisarz, grafik, krytyk literacki, a na co dzień nauczyciel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Umrzeć za Warszawę". Fakty oczywiste dla Polaka, ale nie dla cudzoziemca

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 20:31
- Od 1 września 1939 roku i paktu Ribbentrop-Mołotow, po armię Andersa, Katyń i zerwanie stosunków dyplomatycznych przez ZSRR z Polską, dochodzimy do planu "Burza" i doprowadzamy widza do Powstania Warszawskiego - mówił w Jedynce reżyser Krzysztof Talczewski.
rozwiń zwiń