Suplementy diety. Chwyt marketingowy czy lepsze zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 14:45
W aptekach dostępna jest cała gama produktów, które rzekomo mają pozytywnie wpływać na stan naszego zdrowia, uzupełniając w naszym organizmie niedobór witamin. Czy faktycznie suplementy diety przyczyniają się do poprawy zdrowia? 
Audio
  • Rozmowa z dr Adamem Pietrzakiem o suplementach diety (Pieniądz nie śpi/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/George Rudy

Dr Adam Pietrzak powiedział w "Pieniądz nie śpi", że nasza dieta mogłaby być zróżnicowana ze względu na ilość dostępnych warzyw, owoców i produktów, które nie dość, że pomagają nam przeżyć, to mogą wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. - Możemy bilansować swoją dietę w taki sposób, że jedzenie nie będzie powodowało żadnej patologii w naszych organizmach - powiedział gość Jedynki.

- Jeśli przy użyciu odpowiednich argumentów komuś powie się, że wciąganie powietrza przez słomkę jest zdrowsze, to znajdzie się grupa ludzi, którzy będą w stanie zapłacić za taką słomkę. Nawet kosztem tego, że przez słomkę będzie im się oddychać trudniej - powiedział Adam Pietrzak, podkreślając, że to samo dotyczy marketingu stworzonego na potrzeby sprzedaży suplementów diety.

Jak szeroki zasięg ma działanie placebo? Co z warzywami "nafaszerowanymi chemią"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pieniądz nie śpi

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Gość: dr Adam Pietrzak (lekarz z Warszawy)

Data emisji: 23.07.2019

Godzina emisji: 5.31

K.A


Czytaj także

Czy wakacje to dobry czas na szukanie pracy?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:41
- Zawsze uśmiecham się, kiedy słyszę, że w naszej branży wakacje są sezonem ogórkowym - mówi Łukasz Dłuski, dyrektor ds. rekrutacji stałych Devire. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani na polskim rynku pracy i czy łatwo znaleźć nową pracę w wakacje?
rozwiń zwiń