X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamięć możemy trenować, mózg myśli obrazami

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 23:05
W 2011 roku Polacy po raz pierwszy w historii wzięli udział w Mistrzostwach Świata Pamięci w Chinach i w Londynie. W Chinach Tobiasz Boral zdobył brązowy medal, a także tytuł wicemistrza świata juniorów. A razem z bratem Bartłomiejem zajęli szóste miejsce wśród seniorów.
Audio
  • Tobiasz Boral i techniki zapamiętywania (Pasja życia/Jedynka)
Tomasz Boral
Tomasz BoralFoto: Maciej Walecki/PR

Udział w mistrzostwach w Chinach Tobiasz Borel wspomina jako wspaniałą przygodę. Miał wówczas 17 lat i to był ostatni moment, kiedy mógł wystartować jako junior. - Jechałem z takim poczuciem, że mogę wiele. Musiałem też przełknąć pychę ponieważ myślałem, że uda mi się wywalczyć o wiele więcej - mówi gość Jedynki. Bartłomiej Boral i Tobiasz Boral to najwyżej sklasyfikowani Polacy w światowym rankingu sportu pamięci (WMSC).

Jako dziecko miał problemy z czytaniem i pisaniem, bo był dyslektykiem. Przyznaje, że jeśli coś go nie interesowało to miał problem z zapamiętaniem tego czegoś. Wsparciem dla niego był sześć lat starszy brat, który również miał problemy w szkole i rodzice. Tobiasz nadal jest dyslektykiem, co niekorzystnie odbija się na jego wynikach. Obecnie prowadzi kursy w zapamiętywaniu.

Jak Tobiasz radzi sobie ze swoją ułomnością? W której klasie zaczął ćwiczenia z pamięcią? Tobiasz Boral wyjaśnia też, czym jest sport pamięci i jak wyglądają zawody w zapamiętywaniu. Mówi, jak trenować pamięć.

Posłuchaj całej audycji

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: Tobiasz Boral

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 23.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Krajewski: człowiek, który spala kawały, nigdy nie powinien brać się za pióro

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:37
- Mam mglisty plan, który chciałbym zrealizować po sześćdziesiątce, bo wtedy chyba zrezygnuję z pisania kryminałów - opowiada o swoich planach na przyszłość Marek Krajewski, pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Kszczot: w sporcie cały czas przesuwamy granice

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:36
- Sportowcy zakwaszają organizm do granic wytrzymałości i w tym stanie starają się jak najdłużej poruszać - wyjaśnił wielokrotny mistrz w bieganiu na dystansach średnich Adam Kszczot. A pierwszym symptomem tej granicy jest to, że żołądek odmawia współpracy. Sportowiec w audycji z cyklu "Pasja życia" opowiada o dzieciństwie, o tym jak zainteresował się sportem, o swych idolach i zamiarach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia człowieka, który doprowadził do największej klęski wywiadu PRL

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:30
- Zawsze starałem się mówić prawdę, a jeśli nie mogłem jej mówić, to milczałem - mówił w audycji Piotr Jegliński - wydawca, publicysta, działacz opozycji demokratycznej, założyciel emigracyjnego wydawnictwa "Editions Spotkania", obiekt inwigilacji SB, niedoszła ofiara zamachu.
rozwiń zwiń