X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaskinie. Ósmy kontynent nieodkryty do końca przez człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:57
Jaskinia Mroźna czy jaskinia Raj to miejsca, do których w sezonie ustawiają się długie kolejki chętnych prostej i przyjemnej turystyki. W audycji, w cyklu "Poza utartym krajowym szlakiem", mówiliśmy, że warto zdobyć się na wysiłek i odwiedzać również te jaskinie, które stawiają przed nami pewne wymagania.
Audio
  • Wycieczki po polskich jaskiniach (Piąta pora roku/Jedynka)
W Polsce znajdują się również takie jaskinie, do których wejście jest możliwe po ukończeniu specjalnych kursów
W Polsce znajdują się również takie jaskinie, do których wejście jest możliwe po ukończeniu specjalnych kursówFoto: Pixabay

- To, że możemy wchodzić tam, gdzie jeszcze nigdy nikogo nie było, daje mnóstwo satysfakcji. Można powiedzieć, że jaskinie to taki ósmy kontynent, nieodkryty do końca przez człowieka  – mówiła Agnieszka Szrek-Burczyk – członkini Speleoklubu Świętokrzyskiego, przewodniczka po jaskiniach.

- Część jaskiń nie jest udostępniona dla turystów, tzn. nie ma oświetlenia, nie oprowadza po nich przewodnik. Turysta może do nich wejść na własne ryzyko. Wystarczy kask na głowie, światło i duża dawka zdrowego rozsądku - dodała.

Jak powiedział gość, w Polsce znajdują się również takie jaskinie, do których wejście możliwe jest po ukończeniu specjalnych kursów. Ile jest takich jaskiń? Gdzie się znajdują? Kto przeprowadza kursy? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.   

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Agnieszka Szrek-Burczyk (członkini Speleoklubu Świętokrzyskiego, przewodniczka po jaskiniach)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 13.20

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zgierz i Miasto Tkaczy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 14:30
Zgierz to jedno z najstarszych miast w województwie łódzkim, a obecnie także jeden z szybciej rozwijających się ośrodków w tym regionie.
rozwiń zwiń