Tajemnice naszych przodków

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 15:00
W audycji "Piąta pora roku" Katarzyna Droga, autorka książki "Sekrety przodków", zaprasza nas w podróż do przeszłości, podczas której opowiada o psychologicznej historii rodziny.  
Audio
  • Tajemnice naszych przodków (Jedynka/Piąta pora roku)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: tomertu/Shutterstock.com

- Z analizy dziejów każdej rodziny jasno wynika, że jest ona bardzo zwartym systemem. Czy tego chcemy czy nie, łączą nas więzy krwi z dużą grupą osób - opowiada Katarzyna Droga. - Warto przebadać przeszłość rodzinną. Tak jak czerpiemy z jej sukcesów, tak jesteśmy też spadkobiercami nieszczęsnych zdarzeń i możemy próbować im przeciwdziałać - dodaje.

Co się dzieje z wykluczonymi członkami rodziny? Czy relacje przodków wpływają na nasze? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha  

Gość: Katarzyna Droga (autorka książki "Sekrety przodków")

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 13.37

kwh

Czytaj także

Rodzina patchworkowa. Czy ma swoje dobre strony?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 12:26
Patchwork, od którego pochodzi nazwa rodziny patchworkowej, to rodzaj materiału, złożonego z rozmaitych kawałków i faktur. Od gładkich po szorstkie. Okazuje się, że to określenie ma wiele wspólnego z tzw. "zszytą rodziną". Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaskinie. Ósmy kontynent nieodkryty do końca przez człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:57
Jaskinia Mroźna czy jaskinia Raj to miejsca, do których w sezonie ustawiają się długie kolejki chętnych prostej i przyjemnej turystyki. W audycji, w cyklu "Poza utartym krajowym szlakiem", mówiliśmy, że warto zdobyć się na wysiłek i odwiedzać również te jaskinie, które stawiają przed nami pewne wymagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka o sile odważnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 16:19
Książka "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety" prezentuje sylwetki silnych kobiet z różnych epok - od staropolski aż po czasy prawie nam współczesne.
rozwiń zwiń