Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:00
Jedni przyjeżdżają tu dla kobiety – tak jak Portugalczyk Joao de Sousa, inni na studia – tak jak Brytyjczyk Richard Washington. Obcokrajowcy osiedlają się w Polsce z różnych powodów, ale wszyscy jednogłośnie podkreślają, że podjęli dobre decyzje.
Audio
  • Polska oczami cudzoziemców (Piąta pora roku/Jedynka)
Flagi Polski i Portugalii
Flagi Polski i PortugaliiFoto: Shutterstock

- Słyszałem, że Polacy w moim kraju są różnie traktowani, ale ja w Polsce od zawsze jestem traktowany dobrze. Zawsze jestem miłym gościem w domach Polaków. Tradycja polskiej gościnności to coś znakomitego – powiedział Richard Washington – Brytyjczyk, dyrektor ds. strategicznych w Kollegium Europejskim w Warszawie.

- Polska jest krajem z dużym potencjałem. My, jako obcokrajowcy na pewne sprawy patrzymy inaczej, ale mimo to Polska jest dla mnie miejscem bardzo inspirującym - przyznał portugalski muzyk Joao de Sousa współpracujący z Dorotą Miśkiewicz.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Richard Washington (Brytyjczyk, dyrektor ds. strategicznych w Kollegium Europejskim w Warszawie), Joao de Sousa (Portugalczyk, gitarzysta, wokalista i kompozytor)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 13.37

abi


Czytaj także

Podlasie, którego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:24
- To opowieść o bożym i ludzkim szaleństwie, ukazująca co dzieje się z człowiekiem, gdy znajdzie się w sytuacji trudnej do wytłumaczenia - mówi w "Piątej porze roku" Piotr Nesterowicz, autor książki "Jeremiasz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka o sile odważnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 16:19
Książka "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety" prezentuje sylwetki silnych kobiet z różnych epok - od staropolski aż po czasy prawie nam współczesne.
rozwiń zwiń