X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:00
Jedni przyjeżdżają tu dla kobiety – tak jak Portugalczyk Joao de Sousa, inni na studia – tak jak Brytyjczyk Richard Washington. Obcokrajowcy osiedlają się w Polsce z różnych powodów, ale wszyscy jednogłośnie podkreślają, że podjęli dobre decyzje.
Audio
  • Polska oczami cudzoziemców (Piąta pora roku/Jedynka)
Flagi Polski i Portugalii
Flagi Polski i PortugaliiFoto: Shutterstock

- Słyszałem, że Polacy w moim kraju są różnie traktowani, ale ja w Polsce od zawsze jestem traktowany dobrze. Zawsze jestem miłym gościem w domach Polaków. Tradycja polskiej gościnności to coś znakomitego – powiedział Richard Washington – Brytyjczyk, dyrektor ds. strategicznych w Kollegium Europejskim w Warszawie.

- Polska jest krajem z dużym potencjałem. My, jako obcokrajowcy na pewne sprawy patrzymy inaczej, ale mimo to Polska jest dla mnie miejscem bardzo inspirującym - przyznał portugalski muzyk Joao de Sousa współpracujący z Dorotą Miśkiewicz.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Richard Washington (Brytyjczyk, dyrektor ds. strategicznych w Kollegium Europejskim w Warszawie), Joao de Sousa (Portugalczyk, gitarzysta, wokalista i kompozytor)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 13.37

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podlasie, którego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:24
- To opowieść o bożym i ludzkim szaleństwie, ukazująca co dzieje się z człowiekiem, gdy znajdzie się w sytuacji trudnej do wytłumaczenia - mówi w "Piątej porze roku" Piotr Nesterowicz, autor książki "Jeremiasz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka o sile odważnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 16:19
Książka "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety" prezentuje sylwetki silnych kobiet z różnych epok - od staropolski aż po czasy prawie nam współczesne.
rozwiń zwiń