X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudna sztuka mówienia "nie"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 16:36
W "Piątej porze roku" rozmawialiśmy o niepodległości, która jest w każdym z nas, czyli trudnej sztuce stawiania granic w życiu prywatnym. 
Audio
  • Trudna sztuka mówienia "nie" (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: file404/Shutterstock.com

- "Nie" łatwo jest mówić, kiedy mamy kontakt sami ze sobą, wiemy jaką mamy potrzebę, co nam się podoba, a co nie -  mówi psycholog i psychoterapeutka Marta Żysko-Pałuba. - Chyba, że zostaliśmy wychowani w duchu bycia uprzejmym, gościnnym i uległym. Poddajemy się wówczas, żeby komuś innemu zrobić przyjemność - dodaje i zaznacza, że nie jest to dla nas dobre. - To, z czym my Polacy się borykamy to wyrzuty sumienia, poczucie winy i wstyd - podkreśla. 

Zdaniem gościa Jedynki, "asertywności, czyli ładnego i grzecznego mówienia "nie" z poszanowaniem własnych potrzeb i potrzeb drugiej strony" niestety nie uczymy także dzieci. - Kiedy są małe i chcą nam się sprzeciwić to my tego nie akceptujemy - mówi. 

Jak pielęgnować naszą wewnętrzną niepodległość? Jak rozwijać w dziecku asertowność? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Marta Żysko-Pałuba (psycholog, psychoterapeutka)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 13.38

kh


Zobacz więcej na temat: Marta Januszewska psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podlasie, którego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:24
- To opowieść o bożym i ludzkim szaleństwie, ukazująca co dzieje się z człowiekiem, gdy znajdzie się w sytuacji trudnej do wytłumaczenia - mówi w "Piątej porze roku" Piotr Nesterowicz, autor książki "Jeremiasz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka o sile odważnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 16:19
Książka "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety" prezentuje sylwetki silnych kobiet z różnych epok - od staropolski aż po czasy prawie nam współczesne.
rozwiń zwiń