X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W podrzeszowskiej Sołonce prawie jak nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 14:11
W cyklu "Poza utartym szlakiem" odwiedzilismy podrzeszowską Sołonkę. Popularną atrakcją miejscowości są źródła słonej wody pochodzące z okresu mioceńskiego.
Audio
  • Tężnia solankowa w Sołonce (Piąta pora roku/Jedynka)
Specyficzne ukształtowanie terenu sprawiło, że pewne pokłady słonej wody nadal znajdują się pod ziemią
Specyficzne ukształtowanie terenu sprawiło, że pewne pokłady słonej wody nadal znajdują się pod ziemią Foto: Shutterstock

Kaskada, tężnia solankowa, ujęcie słonej wody – wszystkie nazwy funkcjonują. – To źródło jest bardzo głębokie, ma 30 metrów głębokości, co jest ewenementem na skalę Polski, a może nawet Europy – tłumaczył regionalista Jakub Pawłowski.

Źródła są pozostałością po morzu, które kiedyś zalewało te tereny. Specyficzne ukształtowanie terenu sprawiło, że pewne pokłady słonej wody nadal znajdują się pod ziemią. – Woda pompowana z tego źródełka ma dać efekt bryzy, jak to w tężniach solankowych. Woda zawiera duże stężenie jodu – tłumaczył regionalista. Korzystanie z tężni daje dla zdrowia podobne korzyści, co pobyt nad morzem.

Więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania.    

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Jakub Pawłowski (regionalista)

Data emisji: 21.11.2018

Godzina emisji: 13.29

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaskinie. Ósmy kontynent nieodkryty do końca przez człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:57
Jaskinia Mroźna czy jaskinia Raj to miejsca, do których w sezonie ustawiają się długie kolejki chętnych prostej i przyjemnej turystyki. W audycji, w cyklu "Poza utartym krajowym szlakiem", mówiliśmy, że warto zdobyć się na wysiłek i odwiedzać również te jaskinie, które stawiają przed nami pewne wymagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:00
Jedni przyjeżdżają tu dla kobiety – tak jak Portugalczyk Joao de Sousa, inni na studia – tak jak Brytyjczyk Richard Washington. Obcokrajowcy osiedlają się w Polsce z różnych powodów, ale wszyscy jednogłośnie podkreślają, że podjęli dobre decyzje.
rozwiń zwiń