X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strefy wolne od dzieci coraz popularniejsze

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 17:33
To może być zaskakujące, ale w czasach, kiedy wszystko otwiera się na rodzinę i to najlepiej wielodzietną, coraz popularniejsze są miejsca, w których małe dzieci są niemile widziane.
Audio
  • Mamy prawo, żeby dzieci nie zakłócały nam spokoju (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kartinkin77/shutterstock

Każdy wiek ma swoje prawa - inne są potrzeby, kiedy spodziewamy się dziecka, inne kiedy towarzyszy nam maluch, a jeszcze inne, kiedy w wieku dojrzałym chcemy mieć chwile spokoju. - Rodzic też ma prawo odpocząć - zauważa psycholog Monika Dreger. Dlatego, żeby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu, powstają hotele i inne miejsca, w których kilkuletnie dzieci nie będą zakłócały spokoju dorosłym.

Gość Jedynki zwraca uwagę na stereotypy, zgodnie z którymi trzeba z dzieckiem spędzać 24 godziny na dobę, bawić je, opiekować się nim, bez względu na zmęczenie, frustracje, aby tylko być tym idealnym rodzicem. - Ale przecież tak nie jest. Mamy prawo, żeby odpocząć, mamy prawo, żeby wyjechać, jeżeli możemy zapewnić dziecku opiekę - podkreśla. Wskazuje, że to bardzo ważne dla par, żeby czasem skupiły się na sobie, a jeśli wyjeżdża się z dzieckiem, to siłą rzeczy uwaga koncentruje się na nim.

Jak można "odkleić" się od dziecka? Gdzie są granice, których rodziny z dziećmi nie powinny przekraczać? Czy zawsze najmłodszym wszystko wolno? Czy biznes preferujący osoby dorosłe bez dzieci ma szansę na sukces? Co zrobić, jeśli rodzice upierają sie, że chcą być w strefie dla dorosłych?

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Monika Dreger (psycholog)

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 13.23

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziecko to równie ważny gość hotelowy co dorosły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 19:00
- Dziecko nie jest gratisem do pakietu hotelowego, tylko bardzo ważnym gościem, który ma swoje specyficzne potrzeby - mówi w Jedynce pomysłodawczyni kampanii "Hotel przyjazny rodzinie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restauracja w Rzymie: dzieciom wstęp wzbroniony. "To ja tu dowodzę"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 08:02
"Z powodu wynikających z braku wychowania niemiłych epizodów obecność dzieci poniżej 5 lat, a także wózków i fotelików nie jest mile widziana w tym lokalu" – głosi napis wywieszony na drzwiach restauracji w Rzymie. Stał się on przyczyną ogólnonarodowej dyskusji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z dzieckiem w podroży. "Maluchy wyzwalają życzliwość współpasażerów"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 13:51
Samochodem, autobusem, pociągiem, a może samolotem? Rodzice często mają niemały problem, by zaplanować podróż z małym dzieckiem.
rozwiń zwiń