Jak samemu wykonać świąteczne ozdoby?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 15:15
W dzisiejszej "Piątej porze roku" rozmawiamy z prowadzącymi blog "Dom z duszą", mamą i córką, Izą Jurasik-Kamińską i Moniką Jurasik, o tym, jak można samodzielnie stworzyć świąteczne dekoracje.
Audio
  • Jak samemu wykonać świąteczne ozdoby? (Piąta pora roku / Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Możemy się wybrać do sklepu i kupić gotowe dekoracje, ale dla nas ważniejsze jest, żeby usiąść przy stole i coś zrobić wspólnie – mówi Iza Jurasik-Kamińska.

Goście audycji wyjaśniają, jak w łatwy sposób udekorować stół.

- Naszym zdaniem powinno się mieć cztery podstawowe rzeczy – obrus czy tekstylia dobrej jakości, jasną zastawę, świecę i kwiaty lub żywe rośliny. Na podstawie tej bazy możemy dodawać różne elementy, które nam w danej chwili pasują – opowiada Iza Jurasik-Kamińska.

- Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że mając podstawowe produkty, mogą stworzyć naprawdę piękne rzeczy i wykorzystać je wiele razy – dodaje Monika Jurasik.

Dlaczego ludzie wykonują własnoręcznie prezenty dla bliskich? Do czego można wykorzystać stare skarpetki? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Iza Jurasik Kamińska, Monika Jurasik (prowadzące blog "Dom z duszą")

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 13.20

kwh/ag

Czytaj także

Ania, Zosia czy... Pęcisława? Jakie imię nadać dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 12:00
Kto z nas zna osobę, która ma na imię Wenancjusz, Gościwit, Suliwuj, Synezjusz czy Pęcisława? Te popularne kilka wieków temu imiona dziś są praktycznie zapomniane.
rozwiń zwiń