X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Bohaterowie Trzech Zaborów

Section07
O audycji

Opisujemy bohaterów walki o niepodległość, ale tych z drugiego planu. Pokazujemy, że nie tylko walka zbrojna doprowadziła do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Przez ponad 120 lat zaborów nie było państwa polskiego, ale istniał Naród.

Chcemy przywrócić imiona i nazwiska szermierzy bezkrwawej walki o niepodległość. To oni dowodzili, że tworzenie dóbr, to także rozwój tożsamości narodowej. Opowiadamy o księgarzach, drukarzach, przedsiębiorcach, rzemieślnikach, fabrykantach, handlowcach, ziemianach, innowatorach, finansistach i kupcach, którzy pokazali, że naród może trwać i rozwijać się także bez państwa.

Działalność gospodarcza tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości jest mało znana. Cykl audycji Bohaterowie Trzech Zaborów przywraca do społecznej świadomości tych, którzy rozwijali dobrobyt, działali na rzecz narodu polskiego w małych, regionalnych społecznościach albo na dużą skalę - a dziś są zapomniani.

Autorami cyklu są Edyta Poźniak i Andrzej Sowa. 

Partnerem cyklu jest ORLEN Paliwa Sp. z o. o.


Logo Logo

Section21