"Choinki Jedynki 2020". 32 325 zł - to wynik drugiej licytacji podarunków przyjaciół Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 15:11
Hitem okazała się sukienka Igi Świątek, która została wylicytowana za 21 tys. zł. Słuchacze wylicytowali także: komplet płyt i zaproszenie do siedziby artystów od Zespołu Śląsk (5 tys. zł), własnoręcznie wykonaną tacę i spotkanie online z Aleksandrą Gintrowską (1,5 tys. zł), piłkę z autografem Marcina Gortata (1,4 tys.), koszulkę piłkarską i wideorozmowę z Pawłem Janasem (725 zł) oraz gitarę, płytę z autografem, bluzę i maseczkę od Pawła Tura (2,7 tys. zł). 
wybrane przedmioty wtorkowej licytacji
wybrane przedmioty wtorkowej licytacjiFoto: mat. org.

Dochód z licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki 2020", która odbywa się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, przeznaczony zostanie dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

                         [Zobacz stronę licytacji podarunków Przyjaciół radiowej Jedynki]

Licytacje w poniedziałek za blisko 19 000 złotych

Przypomnijmy, że ze względu na wprowadzone restrykcje, zmianie uległa formuła tegorocznej odsłony Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Zamiast popularnego malowania bożonarodzeniowych obrazków "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu goście, Przyjaciele Programu 1, przekazali swoje podarunki.

W poniedziałek (30.11) w audycji "Cztery pory roku" dziennikarze stacji przeprowadzili licytacje telefoniczne i za pomocą wiadomości SMS. Hitem tej licytacji "Choinek Jedynki 2020" okazał się obrazek wykonany techniką decoupage'u przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, który wylicytowano za 11 000 złotych.

Słuchacze radiowej Jedynki wylicytowali również: szopkę z masy solnej wykonaną przez Annę Dymną (2200 złotych), koszulki z podpisami i wideorozmowy z Kajetanem Kajetanowiczem oraz Maciejem Szczepaniakiem (900 złotych), gadżety Kapitana Wąsa i wideorozmowę z Adamem Małyszem (600 złotych), maskę teatralną wykonaną przez artystkę malarkę i rzeźbiarkę Marynę przekazaną przez Związek Artystów Scen Polskich (800 złotych) oraz koszulkę reprezentacji Polski z autografami przekazaną przez Polski Związek Piłki Nożnej (3200 złotych). 

13. edycja akcji

Sukienka tenisistki Igi Świątek z autografem Sukienka tenisistki Igi Świątek z autografem

Anna Dymna podkreśla w Programie 1 Polskiego Radia, że to radosny czas. - Trzynasty raz już to przeżywam, a ósmy raz wspieram inne fundacje, bo pomyślałam sobie, że są fantastyczne fundacje wokół mnie, które robią fantastyczne rzeczy, i od których ja się uczyłam robić te fantastyczne rzeczy mądrzej i że powinnam się z nimi dzielić - zaznacza.

Czytaj więcej:

- Z Andrzejem Cechnickim współpracujemy od wielu lat i - prawdę mówiąc - też się wielu rzeczy od Andrzeja uczę. On jest niezwykły. Znam też jego podopiecznych, robiłam o nich programy, przyjaźnię się z niektórymi - zdradza w radiowej Jedynce Anna Dymna.  - Troszeczkę żyjemy teraz na polu minowym, w zagrożeniu, i musimy pamiętać o tych ludziach, którzy sobie sami nie mogą poradzić. Najbardziej cierpię z tego powodu, że nie mogę na co dzień się widywać z moimi podopiecznymi, bo jestem dla nich potencjalnym zagrożeniem - dodaje. 

Posłuchaj
07:19 _PR1_AAC 2020_11_30-09-42-06.mp3 Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki o charytatywnej akcji "Choinki Jedynki" (Cztery pory roku/Jedynka)

 

choinki jedynki.jpg
Choinki Jedynki 2020

- Nasi pacjenci też cierpią z powodu braku obecności, ale staramy się za wszelką cenę tę obecność zapewnić. Robimy taką akcję "Jesteśmy razem online" – rozdajemy stare smartfony, a następnie uczymy, trenujemy, edukujemy jak pozostać ze sobą w kontakcie i rozmawiać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Cechnicki.

Jak mówi Anna Dymna, w darach tych "zawarty jest uśmiech i przynoszą one szczęście". - Dziękuję wszystkim artystom i sportowcom, że je przekazali na licytację - mówi w radiowej Jedynce.

Posłuchaj
02:22 _PR1_AAC 2020_11_30-10-48-50.mp3 Anna Dymna o akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" (Cztery pory roku/Jedynka)

- "Ludzie są po to, by ich kochać. Dopomóż myśli tej choć trochę. Pomóż nadziei kwitnąć listkom mimo wszystko" - to słowa Wojtka Młynarskiego, które kiedyś dla mnie napisał i to jest cały sens tej akcji - mówi Anna Dymna. 

- Darczyńcy przekazali rzeczy bliskie ich sercu, wiedząc, że dzięki nim spełnią się marzenia tych, którym pomoc jest najbardziej potrzebna. Pomagajmy razem! - zaprasza do udziału w licytacjach Dorota Truszczak, koordynatorka akcji.

Licytacje potrwają do 4 grudnia. Więcej informacji i pełna lista podarunków: choinkijedynki.polskieradio.pl

***

Akcja charytatywna Jedynki Polskiego Radia, której celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami, narodziła się blisko 20 lat temu. Od 2005 roku Program 1 Polskiego Radia zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a od 2013 roku także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Czytaj także

Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki zachęcają do udziału w XIX akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:41
Tradycyjnie, jak co roku, Program 1 Polskiego Radia ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. - Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach "Choinki Jedynki" są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego - mówi Anna Dymna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020". Pierwsze licytacje już za nami!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 11:55
Obrazek wykonany przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, szopka z masy solnej autorstwa Anny Dymnej, wideorozmowy z Kajetanem Kajetanowiczem, Maciejem Szczepaniakiem i Adamem Małyszem, maska teatralna i koszulka reprezentacji Polski - to wszystko poszło "pod młotek" podczas inauguracyjnych licytacji "Choinek Jedynki 2020". Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia wylicytowali dzisiejsze podarunki za niebagatelną kwotę 18 700 złotych!
rozwiń zwiń