"Choinki Jedynki 2020". 13 450 złotych za podarunki z trzeciej licytacji!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 11:55
Za nami już trzecia odsłona licytacji w ramach tegorocznych "Choinek Jedynki". Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia wylicytowali tym razem podarunki od Romana Czejarka, Otylii Jędrzejczak, Filipa Laty, Małgorzaty Lazarek, Roksany Węgiel i Wiesława Ochmana. W dzisiejszych "Czterech porach roku" uzbieraliśmy kwotę 13 450 złotych. Dziękujemy!
Przedmioty przekazane na licytacje
Przedmioty przekazane na licytacje Foto: PR

Dochód z licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki 2020", która odbywa się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, przeznaczony zostanie dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Przypomnijmy, że ze względu na wprowadzone restrykcje, zmianie uległa formuła tegorocznej odsłony Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Zamiast popularnego malowania bożonarodzeniowych obrazków "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu goście, Przyjaciele Programu 1, przekazali swoje podarunki.

- Darczyńcy przekazali rzeczy bliskie ich sercu, wiedząc, że dzięki nim spełnią się marzenia tych, którym pomoc jest najbardziej potrzebna. Pomagajmy razem! - zaprasza do udziału w licytacjach Dorota Truszczak, koordynatorka akcji.

Licytacje potrwają do 4 grudnia. Więcej informacji i pełna lista podarunków: choinkijedynki.polskieradio.pl

Iga Świątek_poziomo 1200x660.jpg
"Choinki Jedynki 2020". 32 325 zł - to wynik drugiej licytacji podarunków przyjaciół Jedynki

W środę prawie 13,5 tys. zł

Hitem środowych (2 grudnia) licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki" okazał się obraz "Maki" autorstwa Wiesława Ochmana, który poszedł "pod młotek" za 7,5 tys. zł.

Nasi słuchacze wylicytowali także: pocztówkę, zestaw książek z autografami oraz spotkanie z dziennikarzem Romanem Czejarkiem (2,6 tys. zł), książkę biograficzną z autografem i wideorozmowę z Otylią Jędrzejczak (1 tys. zł), kostkę do gitary, własnoręcznie namalowaną bombkę, płytę "Halo ziemia" i t-shirt z sesji foto do klipu "100" z autografem od Filipa Laty (600 zł), obraz "Ptaszek" od Małgorzaty Lazarek (1150 zł) oraz plakat i strój estradowy od Roksany Węgiel (600 zł).

We wtorek ponad 32 tys. zł

We wtorek (1 grudnia), podczas drugiej licytacji, sukienka Igi Świątek została wylicytowana za 21 tys. zł. 

Słuchacze radiowej Jedynki wylicytowali również: komplet płyt i zaproszenie do siedziby artystów od Zespołu Śląsk (5 tys. zł), własnoręcznie wykonaną tacę i spotkanie online z Aleksandrą Gintrowską (1,5 tys. zł), piłkę z autografem Marcina Gortata (1,4 tys.), koszulkę piłkarską i wideorozmowę z Pawłem Janasem (725 zł) oraz gitarę, płytę z autografem, bluzę i maseczkę od Pawła Tura (2,7 tys. zł).  

W poniedziałek blisko 19 tys. zł

11_Agata_Kornhauser_Choinki_Jedynki_GJA_0226.jpg
"Choinki Jedynki 2020". Pierwsze licytacje już za nami!

Hitem pierwszej licytacji przeprowadzonej w poniedziałek (30 listopada) okazał się obrazek wykonany techniką decoupage'u przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, który wylicytowano za 11 tys. zł.

Słuchacze radiowej Jedynki wylicytowali również: szopkę z masy solnej wykonaną przez Annę Dymną (2,2 tys. zł), koszulki z podpisami i wideorozmowy z Kajetanem Kajetanowiczem oraz Maciejem Szczepaniakiem (900 zł), gadżety Kapitana Wąsa i wideorozmowę z Adamem Małyszem (600 zł), maskę teatralną wykonaną przez artystkę malarkę i rzeźbiarkę Marynę przekazaną przez Związek Artystów Scen Polskich (800 zł) oraz koszulkę reprezentacji Polski z autografami przekazaną przez Polski Związek Piłki Nożnej (3,2 tys. zł). 

13. edycja akcji

Sukienka tenisistki Igi Świątek z autografem Sukienka tenisistki Igi Świątek z autografem

Anna Dymna podkreśliła w Programie 1 Polskiego Radia, że to radosny czas. - Trzynasty raz już to przeżywam, a ósmy raz wspieram inne fundacje, bo pomyślałam sobie, że są fantastyczne fundacje wokół mnie, które robią fantastyczne rzeczy, i od których ja się uczyłam robić te fantastyczne rzeczy mądrzej i że powinnam się z nimi dzielić - zaznaczyła.

Czytaj więcej:

- Z Andrzejem Cechnickim współpracujemy od wielu lat i - prawdę mówiąc - też się wielu rzeczy od Andrzeja uczę. On jest niezwykły. Znam też jego podopiecznych, robiłam o nich programy, przyjaźnię się z niektórymi - zdradziła Dymna.

- Troszeczkę żyjemy teraz na polu minowym, w zagrożeniu, i musimy pamiętać o tych ludziach, którzy sobie sami nie mogą poradzić. Najbardziej cierpię z tego powodu, że nie mogę na co dzień się widywać z moimi podopiecznymi, bo jestem dla nich potencjalnym zagrożeniem - dodała. 

Posłuchaj
07:19 _PR1_AAC 2020_11_30-09-42-06.mp3 Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki o charytatywnej akcji "Choinki Jedynki" (Cztery pory roku/Jedynka)

 

choinki jedynki.jpg
Choinki Jedynki 2020

- Nasi pacjenci też cierpią z powodu braku obecności, ale staramy się za wszelką cenę tę obecność zapewnić. Robimy taką akcję "Jesteśmy razem online" – rozdajemy stare smartfony, a następnie uczymy, trenujemy, edukujemy, jak pozostać ze sobą w kontakcie i rozmawiać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Cechnicki.

***

Akcja charytatywna Jedynki Polskiego Radia, której celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami, narodziła się blisko 20 lat temu. Od 2005 roku Program 1 Polskiego Radia zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a od 2013 roku także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Czytaj także

Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki zachęcają do udziału w XIX akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:41
Tradycyjnie, jak co roku, Program 1 Polskiego Radia ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. - Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach "Choinki Jedynki" są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego - mówi Anna Dymna. 
rozwiń zwiń