"Choinki Jedynki 2020". Pierwsza Dama spotkała się ze zwycięzcą licytacji

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 20:54
Agata Kornhauser-Duda spotkała się ze słuchaczem, który wylicytował za 30 000 zł naszyjnik podarowany przez Pierwszą Damę na charytatywną akcję "Choinki Jedynki 2020". - Serdecznie dziękuję za ten gest w imieniu podopiecznych fundacji oraz stowarzyszenia - mówiła podczas wideokonferencji Małżonka Prezydenta. Charytatywna licytacja organizowana przez Program 1 Polskiego Radia pobiła kolejny rekord. Przedmioty ofiarowane od znanych i lubianych wylicytowano za blisko 178 tysięcy złotych.
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podczas rozmowy ze słuchaczem radiowej Jedynki i jego rodziną
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podczas rozmowy ze słuchaczem radiowej Jedynki i jego rodzinąFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Dzięki Słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia podarunki wybitnych sportowców, naukowców i artystów - przekazane na tegoroczną edycję "Choinek Jedynki" - wylicytowano w sumie za 177 626 zł. Zebrane podczas licytacji środki przekazane zostaną podopiecznym Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Wideokonferencja ze słuchaczem

Honorowy patronat nad wydarzeniem, po raz szósty, objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Małżonka Prezydenta przekazała również do licytacji złoty naszyjnik, który - jak okazało się później - osiągnął najwyższą kwotę podczas licytacji darów. Pamiątkę, która towarzyszyła Pierwszej Damie w trakcie ostatniej audiencji u papieża Franciszka wylicytowano za 30 000 zł.

Wszystkie dary od Przyjaciół Programu 1 wylicytowano na łączną kwotę 177 626 Wszystkie dary od Przyjaciół Programu 1 wylicytowano na łączną kwotę 177 626

Zwycięzca licytacji odbył dziś wideokonferencję z Agatą Kornhauser-Dudą, podczas której towarzyszyła mu także najbliższa rodzina. W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o wpływie skutków pandemii na ich codzienność zawodową i osobistą, o edukacji i planach na przyszłość dzieci, zbliżającym się Bożym Narodzeniu oraz nadziejach na Nowy Rok.

Warto dodać, że Pierwsza Dama przekazała na licytację również świąteczny obrazek wykonany techniką decoupage. Został on zlicytowany za kwotę 11 000 zł.

XIX Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia

dymna1200.jpg
"Choinki Jedynki 2020". Anna Dymna: to radosny czas

Celem "Choinek Jedynki" jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami. Od 2005 roku Program 1 Polskiego Radia zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a od 2013 roku także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

XIX Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki" odbyła się w trudnym dla nas wszystkim czasie i właśnie dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, że w tym roku nie zorganizujemy tego wyjątkowego wydarzenia. Słuchacze Polskiego Radia ponownie udowodnili swoją niezwykłą hojność oraz otwarte serca. Od blisko 20 lat wspólnie pomagamy najbardziej potrzebującym i to dzięki Państwa szczodrości zebraliśmy rekordową kwotę. Środki z licytacji trafią do podopiecznych dwóch organizacji pozarządowych, dla których wsparcie, zwłaszcza teraz, jest szczególnie ważne - zwraca się do słuchaczy Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Choinki Jedynki 2020 1200.jpg
"Choinki Jedynki 2020". 30 tys. zł za złoty naszyjnik Pierwszej Damy!

Wyjątkowa edycja

W tym roku, ze względu na wprowadzone restrykcje, zamiast popularnego malowania bożonarodzeniowych obrazków w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu goście, Przyjaciele Programu 1, przekazali swoje podarunki. Dary przekazali: pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, zespół Blue Café, Zbigniew Cierniak z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Roman Czejarek, Malwina de Bradé, Anna Dymna, Viki Gabor, Aleksandra Gintrowska, Marcin Gortat, Igor Herbut, Hubert Hurkacz, Paweł Janas, Otylia Jędrzejczak, Jula, Kajetan "Kajto" Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Czesław Lang, Filip Lato, Małgorzata Lazarek, Adam Małysz, prof. Krzysztof Meissner, prof. Andrzej Nowak, Wiesław Ochman, Polski Związek Piłki Nożnej, Roksana Węgiel, prof. Henryk Skarżyński, Iga Świątek, Paweł Tur i Związek Artystów Scen Polskich.

Jesteśmy dumni, że posiadamy bardzo szerokie grono przyjaciół, od których otrzymaliśmy podarunki na licytacje. To dzięki nim nasza akcja przynosi tak dobre efekty. To już dziewiętnasty raz, gdy mogliśmy podzielić się tym, co mamy i wspomóc tych, którzy potrzebują pomocy - podsumowuje Marcin Kusy.

Czytaj także:

DS

Czytaj także

Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki zachęcają do udziału w XIX akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:41
Tradycyjnie, jak co roku, Program 1 Polskiego Radia ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. - Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach "Choinki Jedynki" są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego - mówi Anna Dymna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niepowtarzalna i szlachetna inicjatywa". Pierwsza Dama wsparła radiową akcję "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:30
Boże Narodzenie objawia nam prawdę o godności każdego człowieka - powiedziała Agata Kornhauser-Duda wspierając po raz szósty radiową akcję "Choinki Jedynki". Podkreśliła, że w tym roku, kiedy trwa epidemia, trzeba być szczególnie wyczulonym na potrzeby innych. W przyszłym roku akcja odbędzie się po raz 20.
rozwiń zwiń