X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Choinki Jedynki 2012. Licytacja trwa!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 14:16
Po raz 11 Pierwszy Program Polskiego Radia zorganizował akcję i aukcję charytatywną "Choinki Jedynki". Uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przysłali nadzwyczajne prace plastyczne pod hasłem "Magia świąt". 20 obrazków jurorzy wybrali na licytację, która odbywa się na antenie Radiowej Jedynki w czwartek 6 grudnia od 8.00 do 19.30.
Kolega i koleżanka jeżdżą na sankach. Praca wyróżniona w ramach akcji Choinki Jedynki
"Kolega i koleżanka jeżdżą na sankach". Praca wyróżniona w ramach akcji "Choinki Jedynki"Foto: Urszula Woźniak.

Celem tegorocznej aukcji jest zbiórka pieniędzy na zagospodarowanie aneksów kuchennych przy pracowniach (meble i sprzęty) Ośrodka Terapeutyczno - Rehabilitacyjnego "Dolina Słońca" dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Radwanowicach pod Krakowem.

>>> Tu można licytować

RADIOWA JEDYNKA dla „DOLINY SŁOŃCA”

"Dolinę słońca pod wezwaniem św. Franciszka" - bo takie miano nosi placówka - postanowiła zbudować w 2007 roku Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko".

I wówczas po raz pierwszy, pieniądze z aukcji dziecięcych prac, Program 1 PR przekazał, by wesprzeć ten wspaniały projekt. Potem wyposażyliśmy pracownię komputerową w ośrodku. W tym roku celem zbiórki jest stworzenie przy pracowniach kuchenek dla potrzeb socjalnych i dydaktycznych (podopieczni marzą o warsztatach kulinarnych) .

Dzięki wielkiemu wysiłkowi wybitnej aktorki Anny Dymnej, nadzwyczajnie ofiarnych pracowników Fundacji "Mimo Wszystko" i rzeszy ludzi dobrej woli powstał ośrodek - nomem omen - w kształcie plastra miodu, by służyć czterem grupom niepełnosprawnych: od samodzielnych, po tych, którzy w całości korzystają z pomocy osób towarzyszących i specjalistycznej aparatury.

"Trzech
"Trzech Króli", autor: Weronika Dąbrowskaopis: lat 7

BLISKO 3500 TYSIĄCA PRAC

Konkurs wrócił na antenę Radiowej Jedynki po rocznej przerwie, czas wykonywania i nadsyłania  obrazków był krótszy, bo licytację zaplanowano na Mikołajki, a mimo to jurorzy dostali do oceny prawie 3500 prac. Choć regulamin konkursu był jednoznaczny: należało przedstawić  magię świąt w dowolnej technice, ale na kartce papieru formatu A4-A0, a udział mogły wziąć dzieci ze Szkół Podstawowych i młodzież gimnazjalna, zdarzały się niespodzianki. Wpłynęło 60 wdzięcznych dzieł najmłodszych twórców, od lat 3 do 5,5. Niestety nie mogły podlegać ocenie jury. Do radia trafiły też  między innymi: przestrzenne choinki, aniołki z gliny, bałwanki z waty, wydziergane pięknie przez bardzo dorosłe panie serweteczki do kawy, ozdóbki choinkowe, szklane kubki, pojemniczki po kremach pomalowane w kwiatki i aniołki oraz serdeczne wierszyki od dorosłych na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych. W wierszykach życzenie, by wielkie firmy sypnęły groszem na ten zbożny cel.

Kupiony 6 grudnia na aukcji jedyny, niepowtarzalny obrazek, może być prawdziwą ozdobą gabinetu, Sali konferencyjnej dużego przedsiębiorstwa. Na pewno wywoła uśmiech a kto wie, może doda energii i przynieść radość.

DAR OD JURORÓW

Nie dostają honorarium, zajmuje im to dużo czasu, a jednak z radością przyjmują propozycję oglądania i wybierania obrazków. Przez tydzień jeden juror codziennie wybierał najlepsze prace na aukcję i dwa wyróżnienia. Wszystkie obrazki, które nadeszły w regulaminowym terminie obejrzeli i to z ogromna ciekawością.

Prof. Danutę Kołwzan Nowicką - wybitną artystkę-grafika, pedagoga, zachwyciły dzieła oryginalne najmłodszych i najstarszych uczestników konkursu. Nie mogła oderwać roześmianych oczu od Mikołaja namalowanego przez 8-letnią Emilkę Urbańczyk, ze wzruszeniem, długo patrzyła na dojrzałe dzieło 9-letniej Karoliny Roszkowskiej.

Dr filozofii Katarzynę Kasię - specjalistę w dziedzinie estetyki, wykładowcę ASP wprost urzekł solidny Św. Mikołaj - dzieło 8 letniego Szymka Wierzbowskiego i śpiewające choinki 7-latki Ninki Zoły.

Prof. Franciszek Maśluszczak - światowej sławy artysta malarz, autor ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci, nie mógł oderwać oczu od piramidy z prezentami 12-letniej Martyny Krzepkowskiej i magicznej nocy namalowanej z rozmachem przez 7-letnią Nataszę Nowak.

Jurorzy najchętniej wyróżniliby kilkaset obrazków, bo tyle przykuło ich uwagę, niestety regulamin jest nieubłagany. Całą trójkę bolały też serca, gdy dostawali do obejrzenia szablon, pracę złożoną na 4 części, gdy dostrzegali ingerencję dorosłych w rysunek lub wyjmowali dzieła zniszczone, poplamione, posklejane po kilka, bo wysłane jeszcze mokre.

Przy pięknych obrazkach szczerze się śmiali, rozczulali i zachwycali.

"Kolędnicy",
"Kolędnicy", autor: Wiktoria Frandzelska

JAK LICYTOWAĆ:  

Oprócz 20 prac wybranych przez jurorów, na aukcję wystawiono 12 obrazków wykonanych przez podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej.

Licytacja prac 06.12.2012 r. od 8.00 do 19.30 w Radiowej Jedynce telefonicznie: (22) 645-22-55 lub zgłoszenie do licytacji przy pomocy SMSów: nr. 71151 Koszt SMS: 1.23 zł brutto (1.00 zł + 23%VAT) Wystarczy zadzwonić lub wysłać SMS o treści: C numer rysunku (od 01 do 32 ), spacja i podać proponowaną kwotę za rysunek, np.: C01 800. Z systemu generowana jest odpowiedź potwierdzająca udział w licytacji. System informuje o końcu licytacji.

Zdjęcia wszystkich wybranych na licytację dzieł oraz szczegóły o akcji i aukcji na stronie: WWW.polskieradio.pl/jedynka/choinki

Uczestnicy, którzy zaproponują najwyższe sumy za obrazki otrzymają nagrody:

Osoba, która kupi obrazek za najwyższą kwotę otrzyma  medalowe wiosło z autografem  i fotografią podarowane przez mistrzynię świata w wioślarstwie Julię Michalską

10 najwyżej licytujących osób otrzyma wykonane z drewna i pięknie ozdobione Choinki Jedynki z autografem Anny Dymnej

Nagrody dostaną także laureaci konkursu i autorzy wyróżnionych prac.

Dzieci narysowały szczere dzieła sztuki, teraz kolej na dorosłych. Bądźmy razem 6 grudnia sercem i z hojnością  licytujmy prace dzieci. To wielka radość i zaszczyt  pomagać wyposażyć   Dolinę Słońca w Radwanowicach.

Licytację będą prowadzić Gwiazdy Radiowej Jedynki:  Agnieszka Kunikowska - jedna z najbardziej kochanych aktorek dubbingowych (np. Fiona w Shreku). Prowadzi audycję „Jedynka Dzieciom” w Pierwszym Programie PR.

Roman Czejarek, szef „Lata z radiem”, prowadzi Cztery Pory Roku w Radiowej Jedynce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomóżmy razem! Rusza akcja "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:05
Już po raz 11. Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Hasło brzmi "Magia świąt", a cel to pomoc podopiecznym fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki" to podwójna radość!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 08:15
- Młodzi artyści po pierwsze cieszą się, bo mogą zaprezentować swój talent. Po drugie cieszą się z tego, że mogą dać radość komuś innemu. W tym przypadku podopiecznym Fundacji Anny Dymnej - podkreśliła Agnieszka Kunikowska, zajmująca się akcją "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licytujcie! Zróbcie prezent sobie i innym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 18:00
Już w czwartek (6 grudnia) na antenie Jedynki odbędzie się doroczna aukcja "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń