X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Woźniak: "Zegarmistrz światła" zmienił moje życie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 10:15
- Utwór uderzył w niepopularną w piosence nutę tzw. tematów poważnych, które były zarezerwowane dla poważnej literatury i poważnej poezji. Nie było w dobrym tonie, jak młody człowiek zanadto mądrzył się na podobne tematy - powiedział artysta w rozmowie z Marią Szabłowską.  
Audio
  • Tadeusz Woźniak wspomina historie związane z piosenką "Zegarmistrz światła" (Twarzą w twarz/Jedynka)
Tadeusz Woźniak w studiu radiowej Jedynki
Tadeusz Woźniak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenka, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki początkowo została odebrana bardzo krytycznie przez różne środowiska artystyczne. Mówiono wręcz o skandalu, jaki wywołało jej wykonanie na festiwalu w Opolu.  

- Utwór był w tamtych czasach dosyć trudnostrawny. Dosyć niekonwencjonalna metaforyka spowodowała oburzenie poetów. Ze wszelkich stron, od ideologicznej i artystycznej piosenka spotykała się z niechęcią. Dzięki temu, że "Zegarmistrz" wywołał skandal w Opolu i każdy uważał, że ma obowiązek zabrać głos na jej temat, otrzymałem najlepszą promocję - przyznał Tadeusz Woźniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której artysta wspominał również współpracę z Agnieszką Osiecką, mówił, dlaczego wzbraniał się przed śpiewaniem piosenek z jej tekstami oraz wspominał czas nauki w szkole baletowej.

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Tadeusz Woźniak (muzyk, kompozytor, wokalista)

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 23.05

abi/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Gucewicz: dziennikarstwa informacyjnego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:04
Krystyna Gucewicz najbardziej znana jako dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych, dziś niejako odcina się od swojej profesji. - Już chyba nawet się wstydzę, że byłam dziennikarką – mówiła w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Czyżykiewicz - Cisło. "Skromna twórczość przy gitarach"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 15:56
- Tytuł "Pretekst live" wymyśliliśmy w związku z tym, że płyta została nagrana na zamku w Poznaniu w artystycznej restauracji, która nosi w szyldzie nazwę "pretekst" – mówili o swoim albumie Mirosław Czyżykiewicz i Witold Cisło.
rozwiń zwiń