X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mick Jagger wiedział, że Polsce była potrzebna fonografia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 12:14
13 kwitnia mija 52. rocznica słynnego koncertu rock'n'rollowej grupy, który odbył się w Warszawie w 1967 r. W audycji dowiemy się o tym, dlaczego Stonesi - pomimo tylu lat na scenie - nadal zrzeszają liczne grupy fanów i wyjeżdżają w długie trasy koncertowe.
Audio
  • Audycja , w której prowadząca przybliża działalność muzyczną The Rolling Stones. (Twarzą w twarz/Jedynka)
Mick Jagger
Mick JaggerFoto: mat. prasowe

- Riff gitarowy do słynnego hitu "Satisfaction" przyśnił się Keithowi Richardsowi. Utwór później wybrzmiał na Sali Kongresowej w 1967 roku - mówi prowadząca Maria Szabłowska. Przed koncertem Stonesów jako support wystąpiła polska formacja Czerwono-Czarni, która później wsparła muzycznie występ brytyjskiego zespołu, pożyczając swoje organy. Brian Jones przez nieodpowiednie podłączenie sprzętu do zasilania - niefortunnie spalił swój instrument.

Prowadząca opowiada, że Stonesi w latach 60. marzyli o tym, aby przyjechać do ZSRR i zaśpiewać na Placu Czerwonym w Moskwie, wywołując skandal.

O Polsce muzycy myśleli w kontekście rynku zbytu ich płyt, gdzie mocno rozczarowali się docierając na miejsce i widząc, że ich płyt raczej nie można było spotkać w żadnym ze sklepów. Mick Jagger wybrał się na spacer, na którym jego uwagę przykuła jedna z wystaw komisu rzeczy używanych. Jego oczom ukazał się album grupy The Rolling Stones, którego cena była równowartością wypłaty przeciętnego Polaka. Kiedy wokalista wrócił do hotelu, zapytał konferansjera w jaki przemysł Polacy inwestują. Usłyszał odpowiedź, że w przemysł ciężki. "To powinniście zacząć w końcu inwestować w fonografię" - zasugerował Mick Jagger, który swoje przedsiębiorcze umiejętności zaczął kształtować studiując na London School of Economics.

Skąd u Micka Jaggera tak duża umiejętność w prowadzeniu interesów? Zapraszmay do wysluchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edward Hulewicz: od dziecka byłem rozdarty między kilkoma talentami

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:10
Edward Hulewicz kojarzony jest z kultowym utworem, który często wybrzmiewa na weselach "Za zdrowie Pań". W Jedynce zdradza co interesowało go w młodości i jak wiele radości czerpie z życia aż do teraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska: dociera do mnie fala uznania ze strony publiczności

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:47
Dwa i pół roku po premierze płyty "Wszystko może się stać" Alicja Majewska prezentuje kolejny album "Żyć się chce". Teksty piosenek napisali: Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak i Artur Andrus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy jubileusz Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:41
Niesamowity kunszt Ireny Santor słuchacze mogą podziwiać już 60 lat. Ale artystka nie zwalnia tempa i planuje cykl  jubileuszowych koncertów.
rozwiń zwiń